22-23 вересня відбувся щорічний навчальний семінар для волонтерів Благодійного фонду «Надія по всьому світові». На цей раз в Пущі-Водиці! Свіже заміське повітря, запах соснового лісу, спів птахів, ранкова роса – як раз ті ресурси, які були так необхідні нашим учасникам і дозволили їм «підзарядитися» новими силами і енергією. Не дивлячись на першу осінню прохолоду в ці вихідні, погода порадувала: частину семінару нам вдалося провести на природі, поніжитися в променях все ще теплого сонечка.

А зібралося в цьому році на наш захід понад 130 волонтерів з Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львова. Було цікаво познайомитися з командами, які служать в різних дитячих інтернатах і будинках для людей похилого віку з різних куточків України. Кожна група мала можливість розповісти про свої програми, проекти, яскраві ідеї і прекрасних людей, які щиро дарують свою любов нужденним.

Крім спілкування і обміну досвідом між командами, в перший день семінару відбувся навчальний тренінг на тему «Конфлікти та їх вирішення». Волонтери, які працюють в дитячих інтернатах, практикували отримані знання з психологом, мотиваційним спікером і директором Першої Дитячої Академії Мариною Романенко. Говорили про причини виникнення конфліктів і способи реагування на них, про межі і простий алгоритм виходу з кризової ситуації, а також дізналися безліч секретів здорових відносин між дорослими і дітьми. А з тими, хто служить літнім людям в будинках для людей похилого віку, своїм досвідом ділилися християнський психолог і ведуча Клубу для старшого покоління Гульнара Семенова, а також психолог і директор київського центру «Сходження» Наталія Лапицька. Фахівці розповідали волонтерам про почуття й емоції в конфліктах, їх поважне та коректне вираження, вчили навику «активного слухання» і прояву емпатії до співрозмовника, говорили про прощення і вибачення в ситуаціях, коли «поранив ти» і «поранили тебе».

Запального вогнику та веселощів у другий день додали шалені ігри з Миколою Шутем: незабутнє відчуття повернення в безтурботне дитинство, де можна від душі сміятися, співати, бігати, кричати! Микола Миколайович – тренер по ігровій майстерності, дитячий композитор, поет, автор книг, кандидат педагогічних наук, доцент ХНПУ ім.Г.С.Сковороди, доктор філософії, творець і ведучий розважальних і навчальних програм. А ще – неймовірно талановита, харизматична, мотивуюча, світла, весела і позитивна людина! Наш фонд дякує кожному з тренерів за Ваш труд, час, присвячений нам, і небайдужі серця! Дякуємо за Ваш світ і досвід!

Віримо, що отриманого заряду енергії, нових ідей, тепла і любові учасникам заходу вистачить на цілий рік. Бажаємо вам, дорогі наші волонтери, продовжувати наповнюватися любов’ю і знаннями, дарувати їх нужденним людям, бути світлом в цьому світі!

Відгуки учасників:
Світлана Шепель (Київ): «Дуже актуально, корисно, практично, насичено – кожна хвилина проведена з користю! Дуже надихнули презентації команд!»

Катя Дяченко (Львів): «Я дуже дякую всім організаторам за професійну підготовку на віщому рівні та за серця, наповнені любов’ю, добром і світлом».

Регіна Кучерук (Одеса): «Отримала багато матеріалів – ігор, які здорово перевірити з дітьми. Приємно вчитися у Миколи Миколайовича: позитивний, професіонал своєї справи, глибоко розуміє психологію дітей і дорослих. Дуже сподобалися ігри, які не дають почуття програшу і смутку, всі учасники залишаються позитивними».

Сергій Бєляєв (Одеса): «Дуже вдячний організаторам! Дуже вдячний спікерам! Дуже вдячний Ірині Іванко за смачні обіди!»

Алла Петрук (Київ): «Були цікаві практичні завдання протягом двох днів, які можна застосовувати щодня в будь-якій сфері життя».

Олена Гудзь (Білогородка, Київська обл.): «Теми, які піднімалися, дуже актуальні для мене. Блок М. Романенко, П. Голуба, Н. Шутя – все дуже відгукнулося, дуже багато тем для роздумів і це те, що необхідно впроваджувати в життя і в волонтерське служіння».

Ліна Жигуліна (Київ): «Дуже дякую за прекрасні семінари! Це було цікаво і повчально! Отримала багато ресурсів для роботи з дітьми, а також з людьми похилого віку!»

Катя Карікова (Київ): «Ігри дуже допомогли! Давно так цілий день не сміялася! Дякуємо!»

Стас Кондрат (Київ): «Тренінги були актуальні і корисні. Кожен ведучий зробив великий внесок, дуже круто розібрали тему конфліктів. Дякую організаторам семінару і кожному, хто зробив свій внесок у нього, щоб він пройшов максимально наповнено!»

Богдан Дикий (Київ): «Чудовий час з чудовими тренерами. «Усвідомленість» від Марини Романенко була дуже актуальною. Переосмислив існуючу у мене конфліктну ситуацію і визначився зі своїми діями щодо виходу з неї».

Іван Середа (Київ): «Надихнувся метою і способом життя ведучих, переглядаю особисті цінності і погляди на життя. Хочу жити для інших і дарувати Божу любов за допомогою пожертвування особистого часу і можливостей. Дякую!»

Тетяна Кобець (Київ): «Я наповнилася світлом, любов’ю, силами для подальшого служіння. Познайомилася з новими волонтерами завдяки іграм. Спасибі, що піднімаєте питання цінностей, пріоритетів, єдності – це важливо для зближення і порозуміння волонтерів в командах».

Андрій Поліщук (Київ): «Неймовірна подяка за відмінну організацію графіка, часу. Дуже інформативно, як для новачків у волонтерській діяльності, так і для більш досвідчених. На всі питання були дані відповіді. Неймовірно приємна атмосфера, повна тепла і уваги. Все пройшло на високому професійному рівні. Організатори, Ви кращі!»

Володимир Мось (Київ): «Стан, який я відчув, пройшовши цей семінар, неможливо описати словами: мотивація, натхнення, любов, радість, тепло, щастя, знання, впевненість. Це лише небагато з того, що можна сказати про семінар».

Надія Смотрітєль (Черкаська область): «Щиро дякую організаторам та спікерам семінару! Отримала необхідну в роботі волонтера інформацію. З нетерпінням чекаю наступного року, наступної конференції!»