Запрошуємо всіх бажаючих підтримати юні обдарування з особливими потребами, які візьмуть участь у творчому фестивалі «Повір у себе». Фестиваль відбудеться 1 грудня 2010 року, в середу, початок о 12:00. Місце проведення – Київський міський палац дітей та молоді, за адресою вул. Мазепи, 13. Вхід безкоштовний.
19 років поспіль у Києві фестиваль збирає талановитих дітей та молодь у 9 творчих номінаціях. Цього року 1600 учасників демонструють свої таланти на районних рівнях, а міський тур збирає 400 переможців. Щороку учасників приходить привітати все більше почесних гостей.

Чому важливо прийти на цей конкурс?
На даному етапі Україна знаходиться на перехідному етапі щодо ставлення до людей з особливими потребами. Вони змушені вести відокремлений та ізольований спосіб життя. Діти вчаться в окремих школах-інтернатах, транспорт, будинки, культурні та освітні центри, в основному, не пристосовані до зустрічі з людьми, що пересуваються на візках. Медичні і соціальні умови не є рівними для всіх. Тому часто людина з особливими потребами не в силах подолати проблеми, які постають на його шляху просто навіть фізично, не кажучи вже про моральні та духовні. Діти зіштовхуються з безліччю складних почуттів щодня. Щоб подолати їх, потрібна підтримка.
Діти і молодь з особливими потребами та їх батьки під час фестивалю радіють, коли до них приходять гості. Це визнання їх творчого потенціалу – і тому визнання їх потреби бути цікавими і корисними суспільству. Є потреба в тому, щоб їх потенціал побачили і оцінили інші люди. Діти відчувають, що ставлення до людей з інвалідністю змінюється в кращу сторону, і сподіваються на подальшу стабільність у соціальних послугах, відкритті нових можливостей в їх розвитку та становленні.

Пам’ятка гостям фестивалю творчості «Повір у себе».
Під час публічного виступу, привітального слова, пам’ятайте, що похвала має бути заслуженою, а не з жалю – тоді це справжня похвала. Намагайтеся не використовувати слів, пов’язаних з інвалідністю. Використовуйте слова: діти, молодь. Не порівнюйте з іншими. Чи не діліть на «тих», «цих», «здорових» та ін. Не потрібно проявляти зайву жалість або нав’язливе співчуття, використовувати занадто пестливі слова, уникайте гіперболізації у виразах, наприклад, «Ти – герой!». Намагайтеся не оцінювати людину, а відзначити його працю: «Чудовий виступ!» Замість «Ти чудовий!” Якщо раптом вам здалося, що потрібна ваша допомога, обов’язково запитайте у дитини про це. Наприклад, «Слухай, мені здалося, що тобі потрібна допомога?» І тільки якщо він підтвердить це, то запитайте, як краще йому допомогти. Намагайтеся не обіцяти того, чого не зможете виконати. Не бійтеся жартувати. Жарт, тактовний і доречний, лише допоможе налагодити спілкування і розрядити обстановку. Підтримайте їх соціальну активність, бажання вчитися, розвиватися, планувати майбутнє, розкривати свій потенціал. Дайте їм підтримку, віру в їхні сили, талант і впевненість в їх майбутньому.

До зустрічі на фестивалі!

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search