Досягнення проекту в 2014-2020 рр.
Перший етап проекту складався із тренінгу для психологів (Київ) і курсу терапевтичних занять із дітьми та їх батьками у тимчасовому таборі для переселенців у Коростишеві у травні-червні 2015 року. Другий етап проекту тривав з вересня 2015 року до березня 2016 року і складався із 2 тренінгів «Діти і війна. Техніки зцілення» у Черкасах та Івано-Франківську, а також 2 курсів терапевтичних занять для дітей та батьків у Києві та Ірпені. Третій етап здійснювався у березні-червні 2016 року і включав проведення 2 тренінгів у Одесі та 4 курсів терапевтичних занять у Одесі та Одеській області (Куяльнику і Чорноморську) та Миколаєві. В рамках четвертого етапу проекту вже проведено тренінги в Одесі, Вінниці, Миколаєві, Дніпрі, Ізмаїлі, Івано-Франківську, Дрогобичі та Львові.
- Понад 20 тонн гуманітарної допомоги було доставлено понад 10 тисячам ВПО з різних регіонів України у співпраці з організаціями-партнерами.
- Понад 900 волонтерів брали участь у заходах проекту.
- Понад 400 практикуючих психологів, соціальних працівників, співробітників аварійних служб, волонтерів пройшли 3-денні тренінги запрограмою «Діти та війна. Техніки зцілення» у Київській, Черкаській, Івано-Франківській, Одеській, Вінницькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Львівській, Харківській, Донецькій, Луганській областях.
- Понад 3000 дітей та 800 батьків з зони бойових дій пройшли 7-тижневий курс відновної терапії в рамках проекту «Діти та війна» уКиївській, Житомирській, Одеській, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій, Луганській областях.
- В рамках програми «Діти та війна» було організовано три оздоровчо-реабілітаційних табори для 64 дітей з Мар’їнки Донецькоїобласті.
Результати терапії
Серед учасників терапевтичних занять було проведено опитування, яке включало анкетування та тестування до і після терапії. За його результатами, поліпшення психоемоційного стану і здатності впоратися з посттравматичним стресом відмічено в більш ніж 90% учасників.
Під час терапії діти заводили друзів у групі, переставали уникати контакту з очима, починали обіймати один одного і, можливо, вперше після травматичного досвіду, – починали відчувати себе в безпеці.
«Як я можу допомогти своїй дитині?» – таке питання батьки задають найчастіше. Під час терапії батьків вчать, як боротися з дитячою травмою; вони також дізнаються про інші аспекти виховання дитини. Надзвичайно важливо, що батьки теж можуть працювати зі своїм власним травматичним досвідом, отримати професійну психологічну допомогу і підтримку з боку інших батьків в групі. Вони можуть також знайти друзів; об’єднатися, щоб вирішувати рутинні побутові питання.
Донори і партнери проекту:
HOPE worldwide Canada;
HOPE worldwide Switzerland;
HOPE worldwide Ukraine;
Київська Церква Христа;
Українська кредитна спілка (УКС);
Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді;
Український інститут когнітивно-поведінкової терапії (м. Львів);
Донбаський державний педагогічний університет (м. Слов’янськ, Донецької обл.);
Луганський обласний навчально-методичний центр психологічної служби системи освіти;
Товариство Червоного Хреста України (м. Київ);
Центр психічного здоров’я та психосоціального супроводу Києво-Могилянської Академії (м. Покровськ, Донецької обл.);
Спілка самаритян України (м. Золоте, Луганської обл.);
Центр сімей АТО “Поруч” (м. Краматорськ, Донецької обл.);
ГО “ПроМир” (м. Слов’янськ, Донецької обл.);
Центр соціальної реабілітіції дітей-інвалідів “Лелека” (м. Гірське, Луганської обл.);
БФ Місія “Подих Надії” (м. Мар’їнка, Донецької обл.) та ще понад 60 державних та громадських організацій.