viber_image_2020-12-08_15-49-28
Про проект

Міжнародний благодійний проект «Рука допомоги Україні»

Простягни «Руку допомоги» дітям, травмованим військовими діями на сході України

БФ «Надія по всьому світові» розпочав реалізацію проєкту для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів, які працюють у Донецькій та Луганській областях – «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки», який залучить до навчання і практики 54 учасника та учасниці з березня по вересень 2021 року.

Метою проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» є сприяння покращенню ментального здоров’я та якості реабілітаційних послуг, які надаються дітям, травмованим війною, у Донецькій та Луганській областях шляхом знайомства на навчання програми психологічної підтримки для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів. Ми прагнемо посилити компетенції спеціалістів у сфері ментального здоров’я та надання реабілітаційних послуги дітям, а також підвищити рівень доступу до можливостей розвитку у цій сфері для спеціалістів в Донецькій та Луганській областях. Проєкт фінансується в рамках Програми розвитку співпраці та сприяння демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

В рамках Проєкту заплановано:

 • Три триденні тренінги «Діти і війна. Навчання технікам зцілення» у Краматорську (15-17 березня), Лисичанську (03-05 квітня), Слов’янську (06-08 квітня),
 • Сім онлайн-зустрічей супервізії для учасників, які після навчання проводять практичні заняття з дітьми та батьками (супервізія проводиться в малих групах від 2 до 6 осіб) у квітні-вересні,
 • Одна триденна підсумкова конференція «Долання травми війни. Ментальне здоров’я та реабілітаційні послуги» для всіх учасників в Карпатах у серпні 2021 року.

Кожен учасник/учасниця проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» візьме участь у одному 3-денному тренінгу, 7 супервізійних зустрічах та заключній конференції. Партнер проєкту в рамках проведення тренінгів «Діти і війна. Навчання технікам зцілення» Донбаський державний педагогічний університет (Слов’янськ, Україна).

Набір учасників на тренінги у Лисичанську та Слов’янську триває, зареєструватися можна до 28 березня 2021 року за посиланням внизу:

Контакти: info@hopeww.org.ua

Актуальність проекту

Сумна реальність нинішньої гуманітарної кризи в Україні через військові дії на сході спонукала багато неурядових організацій розробляти і здійснювати проекти, спрямовані на внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Згідно з даними Міністерства соціальної політики України, станом на 04 лютого 2016 р., в Україні офіційно зареєстровано 1 714 719 ВПО. У той же час, представники ПРООН у Києві відзначають, що близько 5 мільйонів чоловік в Україні в даний час потребують гуманітарної допомоги. Попередні статистичні дані свідчать про збільшення числа внутрішньо переміщених осіб в Україні, і неофіційна оцінка кількості як зареєстрованих, так і незареєстрованих ВПО становить понад 2 мільйони осіб.
Робота з ВПО, дітьми, травмованими війною, і їх батьками, є новим викликом для місцевих фахівців – соціальних працівників, державних службовців аварійно-рятувальної служби, практикуючих і шкільних психологів, педагогів та волонтерів. Необхідність у методах і прийомах, які можуть побороти травму, а також допомогти вимушеним переселенцям під час соціальної адаптації в нові громади збільшується.

Воєнна травма – як вона впливає на дітей

Через військові дії на сході України багато людей стикаються з втратою своїх близьких, втратою власних домівок, вимушеною міграцією, тривогою і занепокоєнням. Особливий травматичний вплив мають ці події на психіку дитини. Діти можуть ставати свідками артилерійських обстрілів та стрілянини, спостерігати руйнування рідного міста чи села, або навіть їхніх домівок. Такий досвід може призвести до виникнення різноманітних психологічних травм.
Діти, травмовані війною, легко лякаються гучних звуків; вони впадають в депресію і стають замкнутими, часто плачуть і проявляють занепокоєння, раптове роздратування і гнів. Багато дітей бачать нічні жахіття. Такі дитячі травми, якщо на них належним чином і своєчасно не відреагувати, можуть привести до серйозних психологічних розладів.
Потреби у психологічній допомозі для тих, хто був свідком і пережив події війни, мають першорядне значення. Зокрема, основна увага має бути зосереджена на дітях, травмованих війною, оскільки їхній досвід і навички долати стрес, депресію і паніку будуть безпосередньо впливати на їх шанси на повноцінне життя.

Про проект «Рука допомоги Україні»

Проект спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їх сімей (ВПО), які стали свідками і постраждали через військові дії на сході України.

Проект:

 • готує інструкторів (терапевтів / психологів, соціальних працівників, вчителів, вихователів, волонтерів) до роботи із методикою «Діти і війна»;
 • надає психологічну допомогу (терапевтичні заняття) дітям та батькам (ВПО, сім’ї учасників АТО, тим, хто проживає в «червоній» зоні воєнних дій), навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації;
 • сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки.

Ми прагнемо:

 • запобігти розвитку симптомів ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) і депресії у дітей, які пережили війну;
 • запобігти необхідності у спеціалізованій психологічній допомозі в майбутньому;
 • допомогти дітям навчитися справлятися із травматичним досвідом, стресовими ситуаціями і складними життєвими обставинами в майбутньому;
 • допомогти сім’ям вимушених переселенців активувати і мобілізувати власні внутрішні ресурси і сприяти їх соціальній інтеграції та адаптації у нових громадах.

Методологія проекту. Програма «Діти і війна. Техніки зцілення»

Методологічною основою проекту є програма «Діти і війна. Техніки зцілення», розроблена в рамках співпраці Інституту психіатрії (Лондон, Велика Британія), Центру кризової психології (Берген, Норвегія). В Україні методику перекладено та адаптовано фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів, Україна).
Навчальна методика розроблена на основі доказового когнітивно-поведінкового підходу терапії посттравматичних розладів у дітей. Методику апробовано у низці країн, що були охоплені війною чи постраждали від природних стихійних лих (Греція, Туреччина, Китай, Шрі-Ланка, Іран). Вона приносила відчутну користь для тих, хто відвідував заняття, таким чином, методика може служити в якості інструменту для позитивної терапії психічного здоров’я. Навчальна програма призначена для використання людьми, які не обов’язково дуже досвідчені в питаннях психічного здоров’я дітей. В першу чергу, вона використовується вчителями, соціальними працівниками, психологами після короткої попередньої підготовки. Вона має велике значення для реалізації нашого проекту, оскільки за короткий період навчання можна підготувати тренерів в Україні використовувати посібник в їхній роботі з травмованими війною дітьми.
Діти, що пройдуть навчання за цією методикою, скоріш за все, не потребуватимуть спеціальної допомоги в майбутньому.

Досягнення проекту в 2014-2020 рр.

 • Понад 20 тон гуманітарної допомоги було доставлено понад 10 тисячам ВПО з різних регіонів України у співпраці з організаціями-партнерами.
 • Понад 900 волонтерів брали участь у заходах проєкту.
 • Понад 500 практикуючих психологів, соціальних працівників, співробітників аварійних служб, волонтерів пройшли 3-денні тренінги за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення» у 24 областях України.
 • Понад 3000 дітей та 800 батьків з зони бойових дій пройшли 7-тижневий курс відновної терапії в рамках програми «Діти та війна» у Київській, Житомирській, Одеській, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій, Луганській областях України.
 • В рамках програми «Діти та війна» було організовано три реабілітаційно-рекреаційних табори для 64 дітей з Мар’їнки (Донецька обл.)

Результати терапії

Серед учасників терапевтичних занять було проведено опитування, яке включало анкетування та тестування до і після терапії. За його результатами, поліпшення психоемоційного стану і здатності впоратися з посттравматичним стресом відмічено в більш ніж 90% учасників.
Під час терапії діти заводили друзів у групі, переставали уникати контакту з очима, починали обіймати один одного і, можливо, вперше після травматичного досвіду, – починали відчувати себе в безпеці.
«Як я можу допомогти своїй дитині?» – таке питання батьки задають найчастіше. Під час терапії батьків вчать, як боротися з дитячою травмою; вони також дізнаються про інші аспекти виховання дитини. Надзвичайно важливо, що батьки теж можуть працювати зі своїм власним травматичним досвідом, отримати професійну психологічну допомогу і підтримку з боку інших батьків в групі. Вони можуть також знайти друзів; об’єднатися, щоб вирішувати рутинні побутові питання.

Донори і партнери проекту:

HOPE worldwide Canada (Канада);

HOPE worldwide Switzerland (Швейцарія);

HOPE worldwide (США);

Київська Церква Христа;

Українська кредитна спілка (УКС);

Міністерство закордонних справ Литовської Республіки

Посольство Канади в Україні;

Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді;

Український інститут когнітивно-поведінкової терапії (м. Львів);

Донбаський державний педагогічний університет (м. Слов’янськ, Донецької обл.);

Луганський обласний навчально-методичний центр психологічної служби системи освіти;

Товариство Червоного Хреста України (м. Київ);

Центр психічного здоров’я та психосоціального супроводу Києво-Могилянської Академії (м. Покровськ, Донецької обл.);

Спілка самаритян України (м. Золоте, Луганської обл.);

Центр сімей АТО «Поруч» (м. Краматорськ, Донецької обл.);

ГО «ПроМир» (м. Слов’янськ, Донецької обл.);

Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів»Лелека» (м. Гірське, Луганської обл.);

БФ Місія «Подих Надії» (м. Мар’їнка, Донецької обл.) та ще понад 60 державних та громадських організацій.

Як допомогти:

Ви можете зробити благодійний внесок через Інтернет:

 • натиснувши помаранчеву кнопку «Зробити пожертву» вгорі цієї сторінки, вибрати «Рука допомоги» і обрати найбільш зручний для Вас спосіб переказу коштів;
 • Громадяни Канади, які хочуть допомогти дітям, травмованим військовими діями на сході України, можуть зробити пожертвування тут (виберіть останній пункт із випадаючого списку – International: Ukraine (Helping Hand Program).

ПРИЄДНУЙТЕСЬ!

БФ “Надія по всьому світові” запрошує Вас стати партнером проекту, щоб забезпечити надання гуманітарної і психологічної допомоги дітям, які постраждали внаслідок війни на Сході України. Об’єднаємо наші зусилля – підтримаємо Україну вже сьогодні!

Новини проекту

Разом ми можемо набагато більше!

«Ірина, добрий вечір! – прочитала повідомлення у себе в вайбері Ірина Сухова, керівник проекту «Рука допомоги Україні», від Світлани Миколаївни Вільхової, директора гімназії №7 селища [...]

Заняття «Діти і війна» в дитячому таборі «Перлина Донеччини»

У липні 2021 р. заняття за програмою «Діти і війна» відбулися в дитячому оздоровчому таборі «Перлина Донеччини» (м. Святогірськ Донецької області). З дітьми займалися тренери програми Христина [...]

Заняття «Діти і війна» для абітурієнтів Донбаської державної машинобудівної академії

Завдяки проекту «Рука допомоги Україні» та за сприяння БФ «Надія по всьому світові» з січня по серпень 2021 р. на сході України (в Донецькій і Луганській областях) відбулося понад 30 [...]

Проведено заключну конференцію «Долання травми війни. Ментальне здоров’я та реабілітаційні послуги» проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»

09-11 вересня 2021 року БФ «Надія по всьому світові» провів заключну конференцію проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» для учасників та учасниць з Донецької та [...]

Заняття «Навчання технікам зцілення» на Новокраматорському машинобудівному заводі

У травні-червні заняття за програмою «Навчання технікам зцілення» відбулися для 12-ти працівників Новокраматорського машинобудівного заводу (Краматорськ, Донецької області). З ними працювали [...]

Супервізії тренерів програми «Діти і війна» в Донецькій і Луганській областях

У травні місяці в рамках проекту «Рука допомоги Україні» в Донецькій і Луганській областях відбулося кілька супервізійних зустрічей для тренерів програми «Діти і війна. Техніки зцілення». Очні і [...]

Заняття «Навчання технікам зцілення» для «золотих» жінок Слов’янська Донецької області

У травні заняття за програмою «Діти і війна. Техніки зцілення» відбулися в місті Слов’янськ Донецької області. Групу для 14 жінок організував Фонд підтримки осіб старшого віку «Вік щастя» [...]

Відбувся перший етап онлайн-супервізій для учасників проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки», які працюють з дітьми, травмованими війною

В період з 08 травня по 03 червня 2021 року психологи БФ «Надія по всьому світові» провели першу частину онлайн-супервізій з учасниками проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної [...]

Заняття «Діти і війна» в фонді «Спасіння» (Краматорськ, Донецька область)

У травні в місті Краматорськ Донецької області заняття за програмою «Діти і війна. Техніки зцілення» проходили для дітей місцевої церкви. Фонд «Спасіння», організований цією церквою, направив на [...]

Заняття «Діти і війна» в Краматорську Донецької області

У Краматорську Донецької області в школі №9 заняття за програмою «Діти і війна. Техніки зцілення» відбулись для старшокласників. І хоча молоді тренери Сергій Сергіїв і Дарина Пономарьова шкільні [...]

Календар

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search