В грудні в рамках проекту «Рука допомоги Україні» відбулись супервізії занять програми «Діти і війна. Техніки зцілення» в школі №3 міста Покровськ Донецької області. Тренери Вікторія Антонова, Валентина Зінчук, Наталія Бережко і Яна Степура проводять тут дві дитячі групи (для молодших школярів та підлітків), а також групу для батьків. Колег приїхали підтримати Ірина та Олексій Сухови з Києва.

Розмірковуючи на заняттях над темою травматичних подій, які трапляються в житті кожної людини, діти розповідали багато історій, пов’язаних з втратою близьких, будинків, домашніх тварин. Адже навіть до своїх домашніх улюбленців вони прив’язуються дуже міцно, люблять їх, як членів сім’ї, і тому дуже сильно й емоційно переживають їх втрату або смерть. Багато почуттів і емоцій в учасників груп викликали і практичні вправи. Виконуючи їх, діти сміялись, сумували, дивувались, іноді відчували страх. Особливо складною для них була побудова сходів до свого страху. Адже це так страшно – наблизитись навіть на один маленький крок до нагадування про щось жахливе. Але вони впорались! Діти вивчили багато технік, попрактикувались в сміливості і тепер готові розширити межі свого життя.

Надихаючою була і завершальна зустріч для батьків. Татусі та матусі висловлювали тренерам багато слів подяки за турботу про дітей, їх мудрість і професіоналізм. Особливо важливою перемогою, яку відзначили всі батьки, стала зміна однієї дівчинки, яка до сих пір майже завжди мовчала в школі і розмовляла тільки зі своєю мамою. А під час четвертого заняття за програмою «Діти і війна» вона при всіх сказала свої перші слова і кілька фраз. І допомогли в цьому унікальна атмосфера довіри і прийняття в групі, і, звичайно ж, солодкий чай зі смаколиками.

Generated by Facebook Photo Fetcher 2