06-08 квітня 2021 року у Слов’янську відбувся триденний тренінг «Діти і війна. Навчання технік зцілення», який провела команда психологів БФ «Надія по всьому світові». Це вже третій, завершальний тренінг в серії навчальних заходів для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів, які проведено в рамках реалізації проекту – «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки».

18 учасників зі Слов’янська, Краматорська, Святогорська, Лиману, Костянтинівки, Черкаського, Добропілля працювали разом із командою тренерів протягом трьох днів над темою травми війни, ПТСР і депресії у дітей, розглядали і практикували застосування технік психологічної саморегуляції та методів розслаблення.

Ділимося відгуками учасників:
«Вдячна за знайомство з програмою «Діти і війна». Я отримала унікальний досвід, наповнений практичними вправами і структурою. Працюю у прифронтовій зоні з 2015 року і давно шукала інструмент роботи з дітьми і дорослими, який дозволив би знизити рівень спротиву і навчати технік самодопомоги. Ці техніки є ресурсом, який допомагає знайти опору в самому собі, відчути впевненість і усвідомити, що завжди є вибір і можливості» (Наталія, психолог, м. Костянтинівка)

«Тема тренінгу актуальна – я працюю з дітьми і батьками і можу сказати точно, що це спрацює, що це важливо і необхідно застосовувати. Сподобалась структура, динаміка і формат викладення матеріалу, робота в групах із можливістю зрозуміти, як це працює. Дуже чітка і зрозуміла теоретична частина. Відгукнулися вправи «Драбина», «Робота з образами (images)», «Термометр», а також все, що пов’язано зі зняттям напруги і релаксацією. Дякую за можливість зустрітися з власним травматичним досвідом, пропрацювати його і відчути на собі, як це працює!» (Марина Кононенко, психолог, м. Костянтинівка)

«Зважаючи на військовий конфлікт і його затяжний характер, а також на нестачу психосоціальної підтримки у країні в цілому, актуальність програми тренінгу полягає у її простоті, можливості застосування в роботі не лише з травмою війни, але і в будь-яких інших травматичних ситуаціях в житті дитини. Сподобалася динаміка роботи і структура, конкретні приклади з практики, опис можливих складних моментів і підводних каменів, теоретичний розбір понять, практика і можливість спробувати на собі, коли теорія не залишається просто теорією. Хотілось більше часу на те, щоб спробувати себе у ролі тренера». (Ольга Соболєва, психолог, м. Слов’янськ)

Метою проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» є сприяння покращенню ментального здоров’я та якості реабілітаційних послуг, які надаються у Донецькій та Луганській областях дітям, травмованим війною, шляхом знайомства та навчання програми психологічної підтримки для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів. Ми прагнемо посилити компетенції спеціалістів у сфері ментального здоров’я та надання реабілітаційних послуг дітям, а також підвищити рівень доступу до можливостей розвитку у цій сфері для спеціалістів в Донецькій та Луганській областях. Проєкт фінансується в рамках Програми розвитку співпраці та сприяння демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

***
Проєкт є продовженням попередніх ініціатив БФ «Надія по всьому світові», які включали в реалізацію проєкту «Рука допомоги Україні» проведення тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» та надання супервізії для фахівців, які працюють з внутрішньо переселеними особами з Криму, Донецької та Луганської областей, проведення терапевтичних занять для дітей, травмованих війною. Протягом 2016-2018 років ми провели навчання за методикою «Діти і війна» у 24 областях України; у 2019-2020 роках сфокусували свої зусилля і працювали з тими, хто проживає і працює у «червоній» зоні воєнних дій у Донецькій та Луганській областях.

Серед інших донорів проєкту «Рука допомоги Україні» у 2016-2020 роках – благодійні організації HOPE worldwide (США), HOPE worldwide Canada (Канада), Ukrainian Credit Union (Канада), HOPE worldwide Switzerland (Швейцарія). Постійний партнер проєкту – Український інститут когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів).

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search