Канадсько-українська фундація (CUF) продовжує грантову підтримку для розвитку програми психологічної допомоги дітям з травмою війни в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні». Проєкт готує тренерів-психологів для роботи з травмою війни у дітей і дорослих за унікальною методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення» і реалізується БФ «Надія по всьому світові» за підтримки канадських партнерів HOPE worldwide Canada.

Грант розраховано на 16 місяців (з вересня 2024 р. по грудень 2025 р.). Протягом цього часу буде проведено 4 тренінгів для 80 тренерів і 200 терапевтичних курсів для дітей і дорослих за методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». Нові тренери будуть проводити заняття в рамках сертифікації. Тренери, які пройшли навчання та сертифікацію у 2023-2024 рр. також працюватимуть з дітьми та дорослими по всій Україні.

Володимир Єрмаков, Президент БФ «Надія по всьому світові» розповідає: «Команда проєкту щиро радіє можливості продовжувати свою роботу та висловлює вдячність нашому партнеру Канадсько-українській фундації за підтримку. Це партнерство додає відчуття стабільності нашій організації у ці неспокійні часи. Коли живеш і працюєш в умовах війни, надзвичайно важливо відчувати зовнішню підтримку та мати партнерів, на яких можна покластися. Це не лише дає впевненість у завтрашньому дні, але й надихає нашу команду продовжувати працювати з максимальною самовіддачею. Кожен внесок та кожна можливість, яку ми отримуємо, — це новий крок до допомоги дітям, які зазнали травми війни. Ми робимо все можливе, щоб ефективно використовувати цю підтримку для забезпечення психосоціальної допомоги дітям, створюючи умови для їхнього емоційного відновлення та кращого майбутнього».

Ірина Сухова, керівниця команди тренерів Проєкту додає: «Ми особливо вдячні CUF за довіру та продовження співпраці, яка дозволяє нам впроваджувати важливі проєкти. Через травматичні та болючі події, пов’язані з тривалою війною проти України, потреба в психологічній допомозі лише зростає. Ми щодня спостерігаємо наслідки травми війни, але водночас бачимо позитивні зміни у психологічному та емоційному стані дітей під час наших занять і після завершення курсу. Отримуємо слова подяки та теплі відгуки від батьків, які переконують нас у важливості цієї роботи. Завдяки небайдужим людям, які підтримують проект «Рука допомоги Україні», ми самовіддано працюємо, даруючи надію та шанс на повноцінне майбутнє нашим дітям».

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну 24 лютого 2022 року кількість людей, які потребують гуманітарної допомоги та захисту, зросла з приблизно 3 мільйонів (з 2014 року) до майже 18 мільйонів. Військові дії поширилися зі сходу на всю територію країни, що вплинуло на мільйони життів українців. За даними влади, близько 15 мільйонів українців потребують психосоціальної підтримки через наслідки війни. За даними ВООЗ, щонайменше 9,6 мільйонів людей можуть страждати від психічних розладів унаслідок пережитих жахів бойових дій та війни. Травма війни, загроза життю, соціальна ізоляція, щоденні труднощі, пов’язані з відсутністю електроенергії та опалення, а також виклики, спричинені переміщенням, — усе це створює серйозні ризики для психічного здоров’я. Очікується, що ці наслідки впливатимуть на психічне здоров’я українців щонайменше протягом п’яти років після завершення війни.

Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками внаслідок війни, стихійних лих або інших катаклізмів. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війни та катастрофи. Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії та Іраку. З 2015 року вона успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні».

Експертиза БФ «Надія по всьому світові» включає роботу з травмою війни та ПТСР із 2015 року; проведення терапії для дітей та дорослих, внутрішньо переміщених осіб (2015–2018), а також для тих, хто мешкав в «сірій» зоні бойових дій (2019–2022); надання терапії для дітей, дорослих і сімей внутрішньо переміщених осіб під час війни (2022–2024); підготовку та супервізію психологів, волонтерів і педагогів за програмою «Діти і війна. Методика ТРТ» та співпрацю з волонтерськими та благодійними організаціями, соціальними службами та навчальними закладами.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search