29 травня у Києві відбувся тренінг «Прорив» для волонтерів Фонду, у якому взяло участь близько 120 осіб.
Атмосфера тренінгу була радісною і підтримуючою. Цінність будь-якого тренінгу – це отримання людиною пережитого особисто досвіду, який можна застосувати в подальшому житті.
«Прорив» – це невелика гра, спартакіада або квест. Це тренінг, головна мета якого – побудова команди. Тренінг має свої строгі правила, свої завдання, і свою ігрову атмосферу. Всім дійством заправляє Адмірал, роботу команд оцінюють Судді, а вийти з гри можна тільки з дозволу Цілителя! У тренінгу немає перемоги і переможених. Тут важлива не швидкість або сила, а злагодженість роботи всіх, адже без цього завдання просто не виконати! І не важливо, скільки етапів пройшла команда, важливо, що пройшли, а значить, навчилися чогось, чого не вивчити за партою, не прочитати у книзі. Цінність особистого спілкування, пройдених разом труднощів, спільної перемоги над сумнівами і слабкими сторонами важко переоцінити. Кожна команда проходить свій власний шлях падінь і злетів, набуває свій досвід і свою перемогу!
Волонтери Фонду відчувають велику потребу у таких заходах, адже організація будь-якого заходу в рамках проектів Фонду вимагає від них організаторських здібностей, комунікаційних навичок, вміння правильно планувати час і розставляти пріоритети для успішного виконання поставлених завдань.
Наприклад, щоб організувати одну програму «День іменинника» в інтернаті потрібно скоординувати безліч дій: сформувати список іменинників поточного місяця, організувати закупівлю та оформлення солодкого столу, закупити і упакувати подарунки іменинникам, вивчити програму проведення свята, розподілити ролі та обов’язки між волонтерами, узгодити все з адміністрацією інтернату, доставити і встановити апаратуру, залучити кожну дитину до свята. Можна ще довго перераховувати, що треба … і, уявіть, якщо кілька волонтерів не змогли прийти, потрібно комусь взяти на себе декілька функцій, щоб свято вдалося. Очевидно, що команда волонтерів – це оркестр, і кожна скрипка повинна вміло зіграти свою партію, а інколи ще й партію колеги!
Минулого навчального року ми провели 376 заходів у Києві та області, 175 в Східній Україні. Це щоденна злагоджена робота команди волонтерів. Це досить складне завдання саме по собі, враховуючи, що всі волонтери десь працюють, вчаться, мають сім’ї, обов’язки. Тому такі заходи як «Прорив» потрібні як повітря!
Тренінг готувала новоспечена, гаряча, дружня, цілеспрямована команда на чолі з Іриною і Олексієм Суховими, Віталієм Глобенком, за підтримки головного ідейного натхненника – Олега Обернихіна. Такі тренінги плануються надалі для проведення в інтернатах та дитячих будинках.
Відгуки про тренінг
«Мені здається, що команди тільки й чекали, коли почнеться тренінг. Вони були набагато дружніші і більш цілеспрямовані, аніж торік. Цілі цього тренінгу набагато глибші, ніж просто виконання завдання. Адже кожен учасник і організатор чогось навчився, побачив себе в проекції життєвих обставин, зробив крок у вдосконаленні свого характеру».
Олег Обернихін, організатор
«Ми вчилися бути не просто разом, а єдиними духом, об’єднуватися для досягнення спільної мети, відсуваючи свої особисті цілі вбік. Ми вчилися чути кожного і дбати про кожного, довіряти своїй команді. І виходить, що «Прорив» стався в кожному з нас, адже команда складається з нас».
Ірина Сухова, організатор
«Мета цього проекту звичайно чудова: навчитися працювати в команді. Мені особисто це пішло на користь. Я зрозуміла, наскільки я недосконала, не вмію працювати в команді, мені не вистачає терпіння до слабких сторін інших людей і багато чого ще. Я думаю, кожен учасник виніс з цієї участі щось корисне».
Наталія Джурмій, учасник
«Таке відчуття, що так мало було! Хотілося б, щоб ще 2 дні було з ночівлею! Провели «Прорив», а потім разом відпочивали, на наступний день – продовження! Бо мені не вистачило, хоча я і втомилася!».
Юлія Сазонова, учасник
Висловлюємо величезну подяку кожному волонтеру, хто працював у цьому році в інтернатах і дитячих будинках, в пансіонаті для людей похилого віку, театральній студії «Крила», у школах в рамках проектів «Рівний рівному», «Ми з тобою однієї крові».