З 11 по 13 березня у Полтаві відбувся тренінг “Діти та війна. Навчання технік зцілення” для тренерів і тренерок. Захід організовано БФ “Надія по всьому світові” у співпраці з Полтавською академією неперервної освіти імені М.В. Остроградського.
Участь у тренінгу взяли 24 спеціалісти – психологи, педагоги та соціальні працівники з Полтави та Полтавської області. Усі вони працюють із дітьми та сім’ями, які постраждали від війни, тому тематика тренінгу була надзвичайно актуальною. Фахівці уважно навчалися нових методик роботи з психологічною травмою, адже постійно отримують запити від батьків і дітей щодо психологічної підтримки.
Тренінги проводили досвідчені тренерки: Наталія Подоляк та Ірина Сухова, які мають значний досвід у роботі з травмами війни. Координаторкою заходу працювала Христина Кравченко.
Усі учасники та учасниці тренінгу отримали необхідні знання та навички, щоб надалі передавати ці методи своїм колегам та застосовувати їх у роботі з дітьми. Це важливий крок до розбудови системи психологічної підтримки в умовах війни, яка допоможе сотням дітей знайти внутрішні ресурси для подолання труднощів і повернення до спокійного життя.
Відгуки учасниць
Таміла Рабухіна: “Для мене будь-яке навчання завжди актуальне, бо керуюся таким принципом: якщо я чогось навчуся, я завжди знайду місце, де зможу ‘застосувати’ ці навички. Найкориснішою була ‘жива співпраця’, досвід тренерок, колег. Тренерки – супер! Тепер просто неможливо не працювати в цьому напрямку!”
Тетяна Ватуліна: “Мала запит по роботі з дітьми та підлітками в кризових випадках – отримала техніки, які тепер можу застосовувати. Найкориснішою для мене була структура роботи. Тренінг сподобався: чіткість, тактовність, логічність подачі матеріалу, доброзичливі обставини. Це ніби новий професійний СТАРТ!!!”
Тетяна Бутко : “Тренінг є актуальним 100%, бо наше сьогодення, на жаль, зробило нас тривожними, а такі тренінги повертають нас до нормального життя. Корисним було ВСЕ!”
Окремо учасники відзначили високий рівень організації та підтримку з боку команди тренерок та координаторки: “Процес для організатора – це чіткість, злагодженість, турбота і людяність. Хочеться вчитися і створювати, а не просто спостерігати!”