За 6 місяців повномасштабного вторгнення росії в Україну допомогу отримали майже 3000 внутрішньо переміщених осіб, серед яких 1037 дорослих, 1645 дітей в межах України та 225 дітей за кордоном. Крім того, методику допомоги людям з травмою війни опанували 722 тренери. Тепер вони навчатимуть маленьких та дорослих українців самостійно справлятися з травмувальними психологічними наслідками війни, використовуючи унікальну методику «Діти та війна. Навчання технік зцілення», розроблену британськими та норвезькими вченими.
Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війну та катастрофи.
Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії, Іраку, Україні. Українською мовою навчальний посібник «Діти та війна. Навчання технік зцілення» перекладено та адаптовано фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна). З 2015 року він успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні», що реалізується Благодійним фондом «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).
«З березня 2022 року наша команда провела терапевтичні заняття для майже 300 груп дітей і дорослих по всій території України, – розповідає головна психологиня проєкту Ірина Сухова. – Зокрема, заняття проводились у Києві, Дніпрі, Житомирі, Переяславі, Немішаєвому, Львові, Дрогобичі, Новояворівську, Трускавці, Бориславі, Східниці, Івано-Франківську, Хмельницькому, Одесі, Рівному, Кам’янці-Подільському, Пилипці, Воловці, Ужгороді, Вінниці, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Миколаєві, Чорноморську, Полтаві, Кропивницькому, Нікополі, Черкасах, Харкові, Чернігові, Бучі, Ірпіні. Крім того, опанувати навички самодопомоги і навчитися дієвим технікам зцілення змогли 220 дітей, що відпочивали у літніх таборах для дітей-переселенців у Закарпатті, Прикарпатті та Кам’янці-Подільському. Результати терапії ми щодня бачимо на власні очі і отримуємо безліч вдячних відгуків від батьків. ЇЇ ефективність вражає – діти стають менш тривожними, у них покращується сон, зникають нічні кошмари, нав’язливі думки та панічні атаки, вони частіше починають почуватися в безпеці».
Ця інноваційна методика сприяє розвитку у дітей та дорослих навичок подолання травматичного досвіду за допомогою технік самодопомоги, інструментів розслаблення та зцілення в умовах інтенсивного стресу, пов’язаного з війною. Крім того, вона покликана знизити рівень тривожності та запобігти виникненню посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших ускладнень у майбутньому.
«Наша організація працює в Україні з 2015 року, – розповідає Володимир Єрмаков, Президент БФ «Надія по всьому світові». – До повномасштабного вторгнення росії наша команда працювала переважно із внутрішньо переміщеними особами зі сходу України, але після 24 лютого 2022 року географія нашої діяльності суттєво розширилась. Ми дуже вдячні нашим донорам і партнерам, які підтримують народ України в цей складний час. Ми постійно розширюємо наші спільні проєкти на користь українцям. Робота, яку робить наша команда, є дуже важливою зараз і буде актуальною ще довго. Досвід війни – дуже травматичний досвід, а Україні для відбудови потрібні здорові діти і здорові батьки. Саме тому важливість роботи з травмою складно переоцінити. Мета нашої діяльності – покращити соціо-емоційний та психологічний стан українських дітей та дорослих з травмою війни, знизити рівень тривожності, розширити їхні можливості для повноцінного життя в майбутньому».
Команда проєкту «Рука допомоги Україні» БФ «Надія по всьому світові» має намір продовжувати свою роботу доти, доки є люди, що потребують психологічної допомоги. Маючи великий досвід роботи з травмою війни, команда проєкту готова ділитися досвідом, зокрема, робити свій внесок у створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Результати роботи нашої команди протягом останніх 6 місяців пропонуємо переглянути у звіті за посиланням: https://hopeww.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/hhfu_report_24.08.2022_ua.pdf
________________________________________________________________________________________________________________________________
ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ
Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти і війна»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки. Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті БФ «Надія по всьому світові».
Контактна особа для ЗМІ: Ольга Батюк, моб. +38 050 359 7266 (Viber, Telegram, WhatsApp), olga.batiuk@gmail.com
Generated by Facebook Photo Fetcher 2