У Вінниці завершили серію групових занять за програмою “Діти та війна. Навчання технік зцілення”, спрямованою на психологічну підтримку дітей, які постраждали від наслідків війни. Програма допомагає учасникам та учасницям опрацьовувати травматичний досвід, освоювати техніки самодопомоги та знаходити внутрішні ресурси для відновлення.

Зміни, які помітні одразу
На кожному наступному занятті тренери і тренерки спостерігали позитивні зміни у настрої та емоціях дітей. Якщо спочатку важкі спогади викликали сильні переживання, то завдяки спеціальним вправам діти почали менш болісно реагувати на свій досвід.
“Кожне заняття змінювало ставлення дітей до спогадів і подій, які їх травмували. Ми бачили, як вони поступово стають відкритішими, навчаються долати страх і сум, а їхні емоції стабілізуються,” – діляться тренерки.

Історія В’ячеслава: шлях до віри у краще
Одним із учасників груп був В’ячеслав, 15-річний хлопець із Херсона. Через постійні обстріли його родина була змушена ховатися у підвалі, а після одного з таких нападів їхній будинок було пошкоджено, а подвір’я – зруйновано. Родина залишилася без доступу до електроенергії і кілька днів проживала у знайомих, після чого евакуювалася до Вінниці.

На початку занять В’ячеслав майже не говорив. Але під час однієї з вправ він розповів про день, коли зник його собака. Разом із мамою вони довго шукали улюбленця, але так і не знайшли. Це було одним із найболючіших спогадів, який постійно повертався до хлопця.

На останньому занятті В’ячеслав поділився, що тепер вірить у те, що собаку хтось знайшов і піклується про нього. “Я уявляю, що його новий господар – теж хлопець, як я. І, можливо, колись ми зустрінемося,” – сказав він із посмішкою.

Важливість таких ініціатив
Програма “Діти та війна. Навчання технік зцілення” доводить свою ефективність у роботі з дітьми, які пережили травматичні події. Завдяки систематичним вправам, підтримці та простору, де можна безпечно ділитися переживаннями, учасники та учасниці отримують можливість переосмислити свій досвід та зробити крок до внутрішнього зцілення.

Це ще один приклад того, як важливо створювати умови для психологічної реабілітації дітей, що зіштовхнулися з наслідками війни.

Цей проєкт створено БФ “Надія по всьому світові” завдяки отриманому гранту від Фонду дитячої стійкості: розвиток спроможності та фінансування українських організацій громадянського суспільства (Children”s Resilience Fund: Providing Capacity Building and Funding to Ukrainian Civil Society Organisations ) в Україні. Програма реалізується Crown Agents Ukraine @CrownAgentsinUA та Integrity Action @IntegrityAction.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search