Триденний тренінг «Діти та війна. Навчання технік зцілення» для освітян Ірпеня та Бучі – невеликих міст Київської області, що дуже постраждали від російської окупації, – відбувся 12 та 19-20 листопада 2022 року. Тренінг відбувся у співпраці з проєктом Зоряниця (простором відновлення ментального здоров’я), що об’єднує кілька благодійних фондів та громадських організацій. Серед 17 учасників тренінгу – освітяни та психологи Ірпінського та Бучанського районів, а також вихователі пластового осередку міста Ірпінь. З ними працювали тренери проєкту «Рука допомоги Україні» – Ірина Сухова, Наталія Подоляк та Олена Божор.
Це третій навчальний захід із 12 запланованих в рамках проєкту «Рука допомоги Україні», які проводяться за фінансової підтримки Канадсько-української фундації (CUF). У серпні цього року CUF надала грант на розширення програми, що готує тренерів-психологів для роботи з травмою війни у дітей та дорослих. Проєкт реалізує БФ «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).
«Наша команда реалізує програму «Діти та війна. Навчання технік зцілення» за однойменною методологією – однією з найбільш дієвих доведених методологій підтримки та відновлення дітей і дорослих із травмою війни, – розповідає Ірина Сухова, керівниця проєкту «Рука допомоги Україні». – Ми навчаємо учасників теорії: розуміння психологічної травми, особливостей переживання травми дітьми, важливості ролі батьків у зціленні дитячих травм, а також даємо інструменти роботи з травмованими дітьми, що детально описані в методології “Діти та війна. Навчання технік зцілення”. З іншого боку, наші учасники – освітяни, психологи, вчителі, тьютори, вихователі – також пережили окупацію і травмовані воєнними подіями у власному домі. Тому наше завдання – дбайливе ставлення до них і надання можливості зцілення їхніх особистих ран. Вони всі – герої, піклуються про дітей і допомагають їм. А ми вчимо їх піклуватись про себе, щоб надалі мати сили продовжувати свою добру справу».
Відгуки учасниць та учасників тренінгу:
«Тема семінару була актуальною для мене особисто. Я часто стикаюсь з різними емоціями та думками, з якими тепер буде справлятись легше, завдяки уявному “рюкзачку” з набором інструментів. Також це допоможе в особистому спілкуванні з найближчими людьми, щоб покращити їхній емоційний стан. Інструменти буду застосовувати і в роботі з дітьми, планую це робити після особистої практики» – Махахінг Олександр.
«Особисто для мене тема тренінгу була надважливою, оскільки я мама двох дітей, а також працюю з дітьми. На тренінгу мені вдалося пропрацювати деякі особисті спогади, травми, погані сни. Найкориснішими для мене були техніки, які допомагають у подальшій роботі з дітьми. Все було зрозуміло і доступно. Дякую за тренінг і за справу, яку несете в світ» – Анна Базилюк.
«Ця тема дуже актуальна в наш час, адже йде війна. Я працюю в школі, де багато дітей бачили на власні очі, що таке війна. Багато з них перебувають в нестабільному емоційному стані. Цей тренінг допоміг мені збагатити свій багаж знань і я буду використовувати їх, щоб допомагати дітям. Дякую!» – Черапанова Світлана.
________________________________________________________________________________________________________________________________
ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ
Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти і війна. Навчання технік зцілення»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки. Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті БФ «Надія по всьому світові».
Контактна особа для ЗМІ: Ольга Батюк,
моб. +38 050 359 7266 (Viber, Telegram, WhatsApp),
olga.batiuk@gmail.com
Generated by Facebook Photo Fetcher 2