27 травня в рамках проєкту «Рука допомоги Україні» відбулася онлайн-зустріч українських тренерів програми «Діти та війна. Навчання технік зцілення» з одним із її авторів та співзасновників – Вільямом Юле, професором Інституту психіатрії (Лондон, Велика Британія). Учасники заходу запитували Вільяма про програму, ділилися результатами роботи, досвідом, обговорювали деякі зміни та нововведення в програмі. Також спілкувалися з Катериною Явною, науковим редактором посібника, надрукованого для спеціалістів-практиків програми «Діти та війна. Навчання технік зцілення».
Нагадуємо, що методика програми «Діти та війна. Навчання технік зцілення» була розроблена на основі доказового когнітивно-поведінкового підходу терапії посттравматичних розладів у дітей командою фахівців з Інституту психіатрії (Лондон, Велика Британія) та Центру кризової психології (Берген, Норвегія). Її було апробовано у низці країн, що були охоплені війною або постраждали від природних стихійних лих. Це Греція, Туреччина, Китай, Шрі-Ланка, Іран та інші.
Із початком військових дій на сході України в 2014 році Інститут психічного здоров’я Українського Католицького університету спільно з Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапїї (Львів) та за підтримки доктора Дениса Угрина з Королівського Коледжу Лондона організували навчання тренерів даної методики в Україні. Саме на таких тренінгах у Львові в 2014 році та в 2015 році Вільям Юле навчав психологів із Києва Наталю Подоляк та Ірину Сухову, які вже 7 років працюють у нашому проєкті, передаючи досвід і знання новим тренерам та всім, хто цього потребує.
Так, в 2015-2021 роках команда тренерів проєкту «Рука допомоги Україні» навчила понад 600 нових спеціалістів програми «Діти та війна. Навчання технік зцілення», які надали допомогу більше ніж 4000 дітей та 1000 дорослих, що постраждали від наслідків війни. А з моменту початку повномасштабного вторгнення росії в нашу країну було навчено ще близько 700 нових тренерів, завдяки чому за березень-травень 2022 року «зцілення від ран війни» отримали вже понад 1500 дітей та дорослих.
Дякуємо засновникам методики «Діти та війна. Навчання технік зцілення» за таку практичну, структуровану та ефективну програму, яка сьогодні дуже допомагає нам в Україні у роботі з травмою війни. Окрема щира подяка Вільяму Юле за цю зустріч, його час, досвід, щирість, за визнання роботи нашого проєкту та бажання плідної подальшої співпраці.
Generated by Facebook Photo Fetcher 2