Жовтневе — невелике село на Хмельниччині. У звичайній сільській школі раптом з’явився новий розклад: окрім уроків, у розкладі з’явились заняття з психологами. Діти спершу дивувались, потім — чекали на ці зустрічі з нетерпінням. Саме так до громади приїхали тренерки, які проводили заняття за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». Щойно учасники й учасниці заходили до класу — розпочиналася глибока та змістовна робота, що торкалася найболючіших тем.

Орест, 6 років, слухав уважно. Він багато посміхався, жартував… аж до останнього заняття. Там він вперше заговорив про те, що найбільше хоче на день народження — побачити батька, якого тривалий час немає вдома через війну. Малюнки, пластилін, дихальні вправи — це були його інструменти, щоб впоратися з тим, що словами сказати складно.

Таня, 9 років, спершу просто брала участь. Але на одній із зустрічей несподівано поділилася своїм клопотом — сваркою з мамою. Через техніку «екран» вона переосмислила цю ситуацію і зуміла відпустити тривожні емоції.

Діти сприйняли участь у заняттях серйозно, раділи власним результатам, підтримували одне одного. Раділи і дорослі, тренерки проєкту, а також батьки та вчителі, які спостерігали за змінами в дітях.

Цей проєкт створено БФ «Надія по всьому світові» завдяки отриманому гранту від Фонду дитячої стійкості: розвиток спроможності та фінансування українських організацій громадянського суспільства (Children’s Resilience Fund: Providing Capacity Building and Funding to Ukrainian Civil Society Organisations ) в Україні. Програма реалізується Crown Agents in Ukraine та Integrity Action. Зміст новини не обов’язково відображає погляди Integrity Action та Crown Agents in Ukraine.

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search