Жовтневе — невелике село на Хмельниччині. У звичайній сільській школі раптом з’явився новий розклад: окрім уроків, у розкладі з’явились заняття з психологами. Діти спершу дивувались, потім — чекали на ці зустрічі з нетерпінням. Саме так до громади приїхали тренерки, які проводили заняття за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». Щойно учасники й учасниці заходили до класу — розпочиналася глибока та змістовна робота, що торкалася найболючіших тем.
Орест, 6 років, слухав уважно. Він багато посміхався, жартував… аж до останнього заняття. Там він вперше заговорив про те, що найбільше хоче на день народження — побачити батька, якого тривалий час немає вдома через війну. Малюнки, пластилін, дихальні вправи — це були його інструменти, щоб впоратися з тим, що словами сказати складно.
Таня, 9 років, спершу просто брала участь. Але на одній із зустрічей несподівано поділилася своїм клопотом — сваркою з мамою. Через техніку «екран» вона переосмислила цю ситуацію і зуміла відпустити тривожні емоції.
Діти сприйняли участь у заняттях серйозно, раділи власним результатам, підтримували одне одного. Раділи і дорослі, тренерки проєкту, а також батьки та вчителі, які спостерігали за змінами в дітях.
Цей проєкт створено БФ «Надія по всьому світові» завдяки отриманому гранту від Фонду дитячої стійкості: розвиток спроможності та фінансування українських організацій громадянського суспільства (Children’s Resilience Fund: Providing Capacity Building and Funding to Ukrainian Civil Society Organisations ) в Україні. Програма реалізується Crown Agents in Ukraine та Integrity Action. Зміст новини не обов’язково відображає погляди Integrity Action та Crown Agents in Ukraine.