27 травня в рамках проєкту «Рука допомоги Україні» відбулася онлайн-зустріч українських тренерів програми «Діти та війна. Навчання технік зцілення» з одним із її авторів та співзасновників – Вільямом Юле, професором Інституту психіатрії (Лондон, Англія). Учасники заходу задавали Вільяму питання, ділилися результатами роботи, досвідом, обговорили деякі зміни та нововведення програми. Вони також поспілкувалися з Катериною Явною – науковим редактором посібника, надрукованого для практикуючих спеціалістів програми «Діти та війна».
Нагадаємо, що методика програми «Діти та війна» була розроблена на основі доказового когнітивно-поведінкового підходу терапії посттравматичних розладів у дітей командою фахівців з Інституту психіатрії (Лондон, Англія) та Центру кризової психології (Берген, Норвегія). Після чого її апробували у ряді країн, що були охоплені війною або постраждали від природних стихійних лих. Це Греція, Туреччина, Китай, Шрі-Ланка, Іран та інші.

З початком військових дій на сході України в 2014 р. Інститут психічного здоров’я Українського Католицького університету спільно з Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапїї (Львів) та за підтримки доктора Дениса Угрина з Королівського Коледжу Лондона організували навчання тренерів даної методики в Україні. Саме на таких тренінгах у Львові в 2014 р. та 2015 р. Вільям Юле навчав психологів із Києва Наталю Подоляк та Ірину Сухову, які самовіддано і плідно вже 7 років працюють в нашому проєкті, передаючи досвід, знання і свою любов новим тренерам та всім, хто цього потребує.

Так, в 2015-2021 рр. команда тренерів проєкту «Рука допомоги Україні» навчила понад 600 нових спеціалістів програми «Діти та війна», які надали допомогу більше ніж 4000 дітей та 1000 дорослих, що постраждали від наслідків війни. А з моменту початку повномасштабного вторгнення в нашу країну було навчено ще близько 700 нових тренерів, завдяки чому за березень-травень 2022 року «зцілення від ран війни» отримали вже понад 1500 дітей та дорослих.

Дякуємо засновникам методики «Діти та війна» за таку практичну, структуровану та ефективну програму, яка сьогодні так допомагає нам в Україні у роботі з травмою війни. І окрема і щира подяка Вільяму Юле за цю зустріч, його час, досвід, щирість, за визнання роботи нашого проєкту та бажання плідної співпраці надалі.

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search