Завдяки проекту «Рівний рівному», який стартував минулого року в київських загальноосвітніх школах, у нас з’явилася чудова можливість розповісти дітям зі шкіл-інтернатів про те, що таке життя з наркотиками. Програма була проведена в інтернатах №3, №15, планується проведення в інтернаті №12. Діти дорослішають і нові можливості, в тому числі і спробувати наркотики, відкриваються перед ними. Через наївність чи незнання, що це таке, будь-який школяр може потрапити в цю пастку. Наша мета – всіляко застерегти дітей від подібного досвіду в житті.
В інтернаті №15 на початку зустрічі ми показали дітям документальний фільм про наслідки наркоманії. Фільм, звичайно, як ви розумієте, не з приємних, дуже реальний, місцями моторошний. Документальні зйомки ломок, наркотичного марення, передозування, покалічених тіл. На перегляд запросили підлітків від 6 класу і старших. Малеча прилипала до дверей і намагалася просочитися хоч у шпаринку, хоч одним оком побачити секретний страшний фільм для дорослих. Під час перегляду деякі діти не витримували і виходили із зали, але через хвилину поверталися. Враження було глибоким і сильним. Ми розуміли, що це зачепить дітей, викличе негативні емоції, проте якщо вони не знатимуть зворотного боку медалі, їх можна буде легко обманути, а один крок до наркотиків може стати фатальним і дороги назад може не бути.
Після перегляду фільму перед старшокласниками виступив Олег Д., який розповів свою життєву історію. За своє життя він спускався на саме дно: був і алкоголіком, і наркоманом, 4 рази відбував термін ув’язнення в тюрмі. Він – той рідкісний випадок, коли людина в такій ситуації знаходить сили почати життя спочатку. Олег у своєму виступі багато посилався на Біблію, зачитав кілька уривків, в яких Бог звертається до людей, як до своїх дітей з настановами і проханнями уникати зла, вибирати добро і правду. Діти слухали уважно, з трепетом.
В кінці вечора ми подивилися ще один фільм. «Невгасимий» – приклад того, якими серйозними бувають спокуси (пияцтво, зрада, брехня, малодушність), і якими страшними бувають їх наслідки (аварія, смерть дівчини, в’язниця, друзі відвернулися, тиск і недовіра рідних). Герою знадобилося багато сил і мужності, щоб залишитися чесним і не зрадити друзів, повернутися до нормального життя. На цей фільм запросили і молодші класи, дивилися із задоволенням і коментарями вголос: «Ого!», «Агов, ти куди!». На питання про враження від першого фільму діти були небагатослівні, відразу ставали задумливими. Мабуть, зачепило.
Дякуємо всім волонтерам, які взяли участь у підготовці та проведенні цієї програми.