Завдяки проекту «Рівний рівному», який стартував минулого року в київських загальноосвітніх школах, у нас з’явилася чудова можливість розповісти дітям зі шкіл-інтернатів про те, що таке життя з наркотиками. Програма була проведена в інтернатах №3, №15, планується проведення в інтернаті №12. Діти дорослішають і нові можливості, в тому числі і спробувати наркотики, відкриваються перед ними. Через наївність чи незнання, що це таке, будь-який школяр може потрапити в цю пастку. Наша мета – всіляко застерегти дітей від подібного досвіду в житті.
В інтернаті №15 на початку зустрічі ми показали дітям документальний фільм про наслідки наркоманії. Фільм, звичайно, як ви розумієте, не з приємних, дуже реальний, місцями моторошний. Документальні зйомки ломок, наркотичного марення, передозування, покалічених тіл. На перегляд запросили підлітків від 6 класу і старших. Малеча прилипала до дверей і намагалася просочитися хоч у шпаринку, хоч одним оком побачити секретний страшний фільм для дорослих. Під час перегляду деякі діти не витримували і виходили із зали, але через хвилину поверталися. Враження було глибоким і сильним. Ми розуміли, що це зачепить дітей, викличе негативні емоції, проте якщо вони не знатимуть зворотного боку медалі, їх можна буде легко обманути, а один крок до наркотиків може стати фатальним і дороги назад може не бути.
Після перегляду фільму перед старшокласниками виступив Олег Д., який розповів свою життєву історію. За своє життя він спускався на саме дно: був і алкоголіком, і наркоманом, 4 рази відбував термін ув’язнення в тюрмі. Він – той рідкісний випадок, коли людина в такій ситуації знаходить сили почати життя спочатку. Олег у своєму виступі багато посилався на Біблію, зачитав кілька уривків, в яких Бог звертається до людей, як до своїх дітей з настановами і проханнями уникати зла, вибирати добро і правду. Діти слухали уважно, з трепетом.
В кінці вечора ми подивилися ще один фільм. «Невгасимий» – приклад того, якими серйозними бувають спокуси (пияцтво, зрада, брехня, малодушність), і якими страшними бувають їх наслідки (аварія, смерть дівчини, в’язниця, друзі відвернулися, тиск і недовіра рідних). Герою знадобилося багато сил і мужності, щоб залишитися чесним і не зрадити друзів, повернутися до нормального життя. На цей фільм запросили і молодші класи, дивилися із задоволенням і коментарями вголос: «Ого!», «Агов, ти куди!». На питання про враження від першого фільму діти були небагатослівні, відразу ставали задумливими. Мабуть, зачепило.
Дякуємо всім волонтерам, які взяли участь у підготовці та проведенні цієї програми.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search