03-12 січня 20 дітей з прифронтової Мар’їнки (Донецька область) та її околиць відпочивали у дитячому оздоровчо-реабілітаційному таборі «Карамель» у селищі Воловець Закарпатської області. Поїздка та реабілітація дітей відбулися в рамках проекту «Рука допомоги Україні», що реалізується БФ «Надія по всьому світові» у співпраці з “HOPE worldwide Canada”.
Діти віком 10-12 років, які проживають «в червоній зоні» і травмовані військовими діями на сході України, отримали необхідну психологічну допомогу: протягом усього табору з ними працювали вожаті – досвідчені психологи, які пройшли навчання за методикою «Діти і війна. Техніки зцілення». Невеликі загони по 4 дитини і спеціально розроблена реабілітаційна програма дозволили приділити увагу кожній окремій дитині, щоб навчити її технікам самодопомоги в боротьбі з тривогами, стресом, страхами, нічними кошмарами, пов’язаними з травмою війни.
Діти позбувалися від нав’язливих спогадів, малювали свої страшні сни, вчилися «правильно спати», швидко розслаблятися й відновлювати втрачені сили, схематично зображували сходи до свого страху і сходинка за сходинкою сміливо долали їх, зміцнюючи надію і впевненість. А ще вони малювали ангелів, які охороняють їх щодня впродовж такого непростого життя, мріяли про своє майбутнє: професії, сім’ї, будинки та міста, де буде мир і не буде війни!
Порадували дітвору також екскурсії на водоспад Шипіт (біля підніжжя г. Гемби) і в замок Паланок (м. Мукачево), поїздка в гори з підйомом на канатній дорозі і катання на санках і снігоході, а також частування гарячим шоколадом. На майстер-класах з арт-терапії вони майстрували різдвяні сувеніри для своїх близьких, а на театральному і хореографічному гуртках готували зворушливі і глибокі постановки, які не залишили байдужим жодного глядача в залі. А ще діти розучували колядки і куштували смачну кутю від шеф-кухаря табору.
Надихаючим було все: гори, повітря, тепла атмосфера прийняття і любові, задушевні розмови, нові друзі, ігри, терапевтичні тренінги і мрії про майбутнє!

Організатори отримали багато вдячних відгуків від батьків, ось деякі з них:

Людмила Олександрівна, бабуся Валерії Сухоручко (с. Георгіївка, Мар’їнський район, Донецька обл.): «Ми дуже вдячні за приємний розважальний і розвиваючий відпочинок для дітей. Найяскравіші враження – екскурсія на водоспад Шипіт і психологічні тренінги. Вправи, яких онучка навчилася на тренінгах, вона планує проводити вдома. З величезною повагою за Вашу нелегку, але таку необхідну роботу».

Світлана Гірічева (Донецька обл.): «Дуже теплий прийом. Дитина весь час була чимось зайнята. Найважливіше, що дочка тепер майже не боїться темряви. Щиро дякую всім, хто проводив час з нашими дітьми!»

Тетяна Сало (Донецька обл.): «Моя дочка була в таборі вперше. Сподобалося все: харчування, номери, в яких проживали діти, робота вожатих (уважні, добрі, вміють захопити і, якщо треба, допомогти). Чудова організація дозвілля, де є місце всьому, що може позитивно впливати на дітей! Ще раз щиро дякую!»

Ігор і Наталя Воїн (м. Мар’їнка, Донецька обл.): «Найбільше дітям запам’ятались екскурсії та психологічні тренінги. Щиро дякуємо! Нехай Ваше добро повернеться сторицею».

  1й день
  Порожня вкладка. Редагуйте сторінку, щоб додати вміст тут.

  “День начался как обычно, с зарядки. Да только зарядка необычная. Каждый день новая тема пробуждения – романтическая зарядка, зомби-зарядка, смехо-зарядка))) Кто так и не проснулся, разбудим на завтраке. Ну или на мастер-классе. Тема занятия по программе “Дети и война” сегодня сложная – рисуем лестницу к своему страху, и ступенька за ступенькой преодолеваем его. Все молодцы! Все старались и были изобретательными и смелыми. А вечером закрытие лагерной смены, импровизированный концерт и вручение номинаций детям и вожатым.”

  From Отдых детей из Марьинки в лагере Карамель: день 9. Posted by БФ “Надія по всьому світові” on 1/16/2018 (39 items)

  Generated by Facebook Photo Fetcher 2

  Contact Us

  We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

  Not readable? Change text. captcha txt

  Start typing and press Enter to search