За 3 місяці повномасштабної війни в Україні більше 900 дітей і 600 дорослих навчилися самостійно справлятися з травмуючими психологічними наслідками воєнних дій завдяки методології «Діти та війна. Навчання технік зцілення». Ще понад 600 тренерів пройшли навчання і почали використовувати цю дієву методику, розроблену норвезькими та британськими вченими, в роботі з внутрішніми переселенцями і біженцями по всій Україні та за її межами. Проєкт реалізується БФ «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).

Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війну та катастрофи.

Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії та Іраку. Українською мовою навчальний посібник «Діти та війна. Навчання технік зцілення» перекладено та адаптовано фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна). З 2015 року він успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні», що реалізується Благодійним фондом «Надія по всьому світові».

«Коли від війни страждають цілі міста і громади, часто пріоритетом є надання допомоги великій кількості людей якомога швидше, – розповідає Володимир Єрмаков, Президент БФ «Надія по всьому світові» (Україна). – Наша мета – зробити саме це. Методику «Діти та війна. Навчання технік зцілення» розроблено, щоб за 7 двогодинних занять навчити дітей і дорослих практичних навичок і прийомів, які допоможуть подолати психологічні наслідки катастрофічних подій. Це не інструкція з лікування, втім, методика допоможе уникнути необхідності подальшої спеціалізованої допомоги дітям із травмою війни. Доведено, що діти, які опановують і практикують техніки самодопомоги та релаксації за методологією «Діти та війна. Навчання технік зцілення», рідше потребуватимуть спеціалізованого лікування в майбутньому. Тим не менше, деякі все ж потребуватимуть подальшої допомоги».

Щоб стати тренером за методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення» не обов’язково мати психологічну освіту. Пройти 3-денний тренінг і опанувати навчальну програму можуть вчителі, соціальні працівники, педагоги, психологи, консультанти, лідери громад, волонтери або інші фахівці з догляду за дітьми. Ця інноваційна методологія сприяє розвитку у дітей та дорослих навичок подолання травматичного досвіду за допомогою технік самодопомоги, інструментів розслаблення та зцілення в умовах інтенсивного стресу, пов’язаного з війною. Крім того, вона покликана знизити рівень тривожності та запобігти виникненню посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших ускладнень у майбутньому.

«Від початку проєкту у травні 2015 року до лютого 2022 року тренерами програми «Діти та війна. Навчання технік зцілення» стали 636 осіб, в основному, зі східних регіонів України,розповідає головна психологиня проєкту Ірина Сухова. – Втім, після початку повномасштабної війни росії проти України, багато тренерів були травмовані війною і змушені покинути власні домівки. Нам довелося терміново готувати нових тренерів, оскільки запит на психологічну допомогу став величезним. Добре, що наші партнери та донори підтримали нас у цьому прагненні, і за три місяці (березень-травень) ми змогли підготувати понад 600 нових тренерів, які одразу почали працювати з дітьми та їхніми батьками. Ефективність терапії вражає – діти стають менш тривожними, у них покращується сон, зникають нічні кошмари, нав’язливі думки та панічні атаки, вони частіше починають відчувати себе в безпеці».

Команда проєкту «Рука допомоги Україні» БФ «Надія по всьому світові» має намір продовжувати свою роботу доти, доки є люди, що потребують психологічної допомоги. Маючи великий досвід роботи з травмою війни, команда проєкту готова ділитися досвідом, зокрема, робити свій внесок у створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Проєкт продовжує працювати влітку – в планах навчання нових тренерів, а також організація дитячих та дорослих груп для проведення терапевтичних занять. Протягом липня-серпня заплановано проведення реабілітаційних програм за методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення» у літніх таборах партнерських організацій.

_____________________________________________________________________

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search