17-19 червня 2022 року в Пилипці Хустського району Закарпатської області відбувся тренінг за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». Навчання проводили тренерки проєкту «Рука допомоги Україні» – Ірина Сухова і Тетяна Обоянська.

«Це дуже красиве місце на Закарпатті: мальовничі гори, чисті річки, соковита зелень, – розповідає Ірина Сухова. – І зараз тут мешкає багато переселенців; 16 із них стали учасниками нашого тренінгу. Наприклад, Сергій – дідусь, який сам виховує двох онуків. Його жінка померла, будинок зруйнований. Двом своїм хлопцям-онукам він залишився за маму і за тата. Справжній друг і наставник. Ще одна учасниця – Світлана. Вона також бабуся двох дітей, якими опікується. Її онучка має важку хворобу, і вони кожен день борються не тільки з розпачем і страхом через війну, а ще й з хворобою… Ці двоє учасників прийшли на тренінг, щоб навчитись бути «гарними батьками» під час страшної біди. І це викликає велику повагу».

Цікаво, що для багатьох учасників це був перший тренінг в їхньому житті. Незважаючи на це, корисним, практичним і дієвим він став абсолютно для кожного.

Ось декілька відгуків наших учасників.

Світлана Шаповалова: «Все було корисне і доступне для розуміння. Поки що буду використовувати для своїх дітей, бо не маю досвіду педагогічного. Низький уклін Вам за всі ті знання, які я отримала!»

Сергій Міцкевич: «Надзвичайно важлива і актуальна тема. Буду використовувати у родинному колі для своїх дітей і онуків. Велика щира подяка організаторам і фахівцям заходу. Ви надали величезний ресурс знань, які знадобляться для виховання наших дітей».

Ірина Макаренко: «Я двократна переселенка, тому тема семінару для мене дуже актуальна. Найбільш корисним був метод заспокоєння – мені раніше таке не вдавалося. Буду проводити заняття зі своїми студентами та дітьми нашого дитячого будинку. Дякую за високий професійний рівень тренерів!»

Галина Кремінь: «Корисним був весь набір технік та методик, я пропрацювала свій кошмарний сон. Буду практикувати у закладі освіти, де я працюю, і, якщо буде можливість, у літньому таборі у Воловці. Трохи відновила внутрішній баланс та поповнила ресурс. Щиро вдячна!»

Ірина Носенко: «Було корисно попрацювати зі своїми спогадами та снами, а також над техніками звуку та нюху. Важливо було почути обґрунтування, що таке уникання та збудливість. Сподобалось «Я-твердження». Щиро дякую за набуті знання, навички та вміння».

Наталія Бедь: «Тема була актуальною, тому що можна було опрацювати свої особисті актуальні питання і проблеми. Найбільш корисними для мене стали практичні заняття, де можна було включитися в роботу над власними спогадами і травмами «тут і зараз».

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search