17-19 червня в Пилипці Хустського району Закарпатської області відбувся тренінг за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». Навчання проводили тренери проєкту «Рука допомоги Україні» – Ірина Сухова і Тетяна Обоянська. «Це дуже красиве місце на Закарпатті: мальовничі гори, чисті річки, соковита зелень, – розповідає Ірина Сухова. – І зараз тут мешкає багато переселенців. Вони були і серед 16 учасників нашого тренінгу. Наприклад, Сергій – дідусь, який сам виховує двох онуків. Його жінка померла, будинок зруйнований. Двом своїм хлопцям-онукам він залишився за маму і за тата. Справжній друг і наставник. Ще одна учасниця – Світлана. Вона також бабуся двох дітей, якими опікується. Її онучка має важку хворобу, і вони кожен день борються не тільки з розпачем і страхом через війну, а ще й з хворобою… Ці двоє учасників прийшли на тренінг, щоб навчитись бути «гарними батьками» під час страшної біди. І це викликає велику повагу».

Цікаво, що для багатьох учасників це був перший тренінг в їхньому житті. Незважаючи на це, корисним, практичним і дієвим він став абсолютно для кожного. Ось декілька відгуків наших учасників.

Світлана Шаповалова: «Все було об’ємне, корисне і доступне для розуміння. Поки що буду використовувати для своїх дітей, бо не маю досвіду педагогічного. Низький уклін Вам за всі ті знання, які я отримала!»

Сергій Міцкевич: «Надзвичайно важлива і актуальна тема. Буду використовувати у родинному колі для своїх дітей і онуків. Велика щира подяка організаторам і фахівцям заходу. Ви надали величезний ресурс знань, навіть не педагогічному колу людей, які знадобляться для виховання наших дітей».

Ірина Макаренко: «Я двократна переселенка, то мені особисто була актуальна тема семінару. Самим корисним був метод заспокоєння – мені раніше таке не вдавалося. Буду проводити заняття зі своїми студентами та дітьми нашого Дитячого будинку. Дякую за високий професійний рівень тренерів!»

Галина Кремінь: «Корисним був весь набір технік та методик, я пропрацювала свій кошмарний сон. Буду практикувати у закладі освіти, де я працюю, і, якщо буде можливість, у літньому таборі у Воловці. Ви чудові! Море позитивних емоцій. Трохи відновила внутрішній баланс та поповнила ресурс. Щиро вдячна!»

Ірина Носенко: «Було корисно попрацювати зі своїми спогадами та снами, а також над техніками звуку та нюху. Важливо було почути обґрунтування, що таке уникання та збудливість. Сподобалось «Я-твердження». Щиро дякую за «гатижак» знань. Безцінні навички та вміння».

Наталія Бедь: «Тема була актуальною, тому що можна було опрацювати свої особисті питання і проблеми, актуальні саме зараз. Саме корисне було – практичні заняття, де можна було включитися в роботу «тут і зараз» з власними спогадами і травмами. Дякую велике за все!»

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search