В суботу 06 червня 2015 року команда у складі восьми психологів та одного супервізора приїхала у Коростишів (Житомирська область), щоб провести в рамках пілотного етапу проекту «Рука допомоги» третій блок терапевтичних занять з дітьми, травмованими війною на Сході Україні.
Третє терапевтичне заняття було проведено у тимчасовому таборі для переселенців (внутрішньо переміщених осіб) зі Сходу України, що в м. Коростишів. Цього разу психологи провели терапевтичні заняття для трьох груп дітей: дві групи молодшого віку (віком 6-8 років і віком 9-11 років) і група підлітків. У кожній групі було до 10 дітей. На терапевтичному занятті діти вчилися керувати нав’язливими спогадами.
Було також проведено заняття для п’яти батьків. Батьки задавали багато запитань про власний психологічний стан і стан своїх дітей. Наші психологи приділили значну увагу запитанням і спробували відповісти на кожне. Батьки навчалися активному слуханню та емпатії, дізнавались як контролювати власні емоції та почуття, пов’язані з війною. В той день вони відкрили для себе просту, але досить неочікувану істину: кожен має інколи дозволяти собі плакати і говорити про свої страхи.
Наш супервізор і професійний тренер Любов Лоріашвілі проконсультувала та надала методичну підтримку на місці команді психологів. Цього тижня наші волонтери-психологи знову поїдуть у Коростишів, де вони проведуть наступний блок занять. Всього в рамках пілотного етапу проекту заплановано провести 6 терапевтичних і одне підсумкове заняття для кожної вікової групи дітей та батьків.
- Дети учатся управлять навязчивыми воспоминаниями…
- Сегодня мы разделились на три группы: подростковая группа, дети 6-8 лет, и дети 9-11…
- Изучаем техники управления навязчивыми воспоминаниями…
- Изучаем техники управления навязчивыми воспоминаниями…
- Важная часть помощи детям – дать ребенку возможность выразить свои чувства о травмати…
- Родители учились активному слушанию, эмпатии, а также как иметь дело со своими собств…
Generated by Facebook Photo Fetcher 2