З 4 по 21 червня в рамках проекту «Рука допомоги Україні» відбувся реабілітаційно-оздоровчий табір для 24 дітей із зони військового конфлікту на Сході України. Табір був організований спільно з постійним партнером фонду – тренінговим проектом «Карамель». Дітки віку 8-9 років з Донецької області, які проживають в зоні бойових дій і піддаються щоденному впливу психотравмуючого стресу, відпочивали в смт. Козин Київської області на території санаторію «Пролісок» і отримали море яскравих емоцій і вражень від конкурсів, концертів, ігор, дискотек. Для них були організовані екскурсії по Києву, а також в Музей води, Академічний театр ляльок та на завод Кока-Кола. Безкоштовним обідом і своїми подарунками їх порадував заклад «МакДональдс» біля метро Поштова площа в Києві. Фонд дякує кожному з цих партнерів за співпрацю, допомогу і небайдужі серця!

Особливо важливими в таборі стали заняття за програмою «Діти і війна. Техніки зцілення». Під керівництвом досвідчених вожатих-психологів хлопчики й дівчатка вчилися керувати нав’язливими спогадами, справлятися зі страхами, навчалися технікам релаксації і розслаблюючого дихання, а також малювали свої кошмарні сни. Всі вони мали можливість отримати допомогу в групі і індивідуально, адже під опікою одного вожатого було всього 4 дитини. Всі вожаті табору – це психологи і тренери, які пройшли підготовку в роботі з дитячою травмою за програмою «Діти і війна. Техніки зцілення». Частина з них – кияни (Олександр Богомолов, Наталія Ковтун, Ольга Шикалова), частина – студенти Донбаського педагогічного університету в Слов’янську (Сергій Решетняк, Олександр Ходаківський, Валентина Гридньова), хто родом з невеликих містечок, яких торкнулася війна, і хто також став свідком військових подій…

А запропоновані техніки дітвора почала практикувати прямо в таборі. В один із днів сталася сильна гроза, багато хто злякався блискавки й грому, почалася паніка, істерики, крики, але потім діти зібралися в своїх кімнатах невеликими групами по загонах і згадали дихальні вправи і техніку «Безпечне місце» – це допомогло їм перестати боятися і нервувати і всі поступово заспокоїлися. Показовою стала і поїздка в поїзді ДО і ПІСЛЯ табору. Коли діти їхали з Донецької області до Києва і проїжджали довгий темний тунель, то панікували, верещали, кричали, а коли їхали назад – сприйняли цю подію, як веселу пригоду: адже кожен навчився бути «босом свого страху» (!) і в потрібний момент згадав для себе якусь релакс-техніку для збереження внутрішнього спокою. Деякі навіть повеселилися в цей момент!

Відновленню психологічного здоров’я в таборі сприяли і заняття арт-терапією на «Арт-дачі»: діти захоплено плели браслети, ліпили з пластиліну, шили м’які іграшки, малювали пальчиковими фарбами на папері і спеціальними фломастерами на футболках, які повезли з собою додому на пам’ять. Хлопці та дівчата освоювали різні сфери діяльності в «Місті професій», де вчилися створювати свій власний бізнес і заробляти гроші, які потім витрачали на аукціоні на смаколики та різні цікаві речі. А ще вони каталися на сегвеях, стрибали на батуті, гуляли в сосновому лісі, купалися в річці і насолоджувалися п’ятиразовим харчуванням з особливо улюбленими піцою та млинцями. Це був чудовий час зцілення, натхнення, нових відкриттів і знайомств, приємного дружнього спілкування та нестримних дитячих веселощів.

Особливу подяку хочеться висловити старшим вожатим табору Сергію і Світлані Фєсик за їх тепло, підтримку і цілодобову турботу про кожного дорослого і дитину, а також Ірині і Олексію Суховим за організацію такого масштабного заходу і що були в контакті і на зв’язку «вдень і вночі» всі 18 днів табору, реагуючи на всі потреби кожного з учасників проекту.

Щира подяка нашим партнерам з Канади і Швейцарії за фінансову допомогу – завдяки Вам такі проекти стають можливими, і це робить щасливими і здоровими багатьох діток, які так потребують нашої турботи і підтримки.

P.S.: Величезну подяку за відпочинок і відновлення своїх дітей висловили батьки. Ось кілька відгуків.

Батьки Поліводи Іллі: «Син дуже задоволений, що дізнався багато «секретів» для допомоги собі та іншим. Обіцяв навчити вправі «Екран», нюхальної і слухової техніці. А найулюбленіша – дихальна техніка. Сподобався аукціон, реклама, батут, як малювали футболки. З табору привіз мамі подарунок, зроблений своїми руками, ще й сову шити буде сам! На 4 дитини – один вожатий, нічого крутіше бути не може! Дуже вражений, що навчився кататися на сегвеї. Я дитину відпускав з побоюванням, як воно буде… Але по голосу сина розумів, що йому там весело і цікаво! Він з таким захопленням ділився про кожен день, що я вирішив на наступний рік – знову до вас! Сто лайків!»

Батьки Робійчук Вікторії: «На тренінгу найбільше сподобалася техніка «Безпечне місце». Знаючи цю техніку, дочка змогла впоратися зі своєю боязню грози, коли гриміло під час дощу в таборі. Обрадувала кімната, в якій був туалет, умивальник, душ! В їдальні все смачно, особливо піца! Була дуже чуйна і уважна вожата! Дуже добре спланована програма, діти ні хвилини не нудьгували! Один вожатий на 4-5 чоловік, психологічна допомога і підтримка протягом всієї зміни! Що може бути краще? Ми в захваті, що потрапили до вас!»

Батьки Демченко Андрія: «Не очікувала, що синові так сподобається! Він дізнався так багато технік, кожен тренінговий день дзвонив і вчив технікам по телефону. Став набагато спокійніше реагувати на гучні звуки. Сподобалась присутність медпрацівника під час проїзду та цілодобова присутність охорони на території табору. І дуже здорово, що діти були застраховані. Моїй дитині завжди складно зробити перший крок, і в цьому всю зміну його підтримували. Йому сподобався ярмарок, виступи, сегвей і екскурсії! Багато розповідав про «Місто професій». Я дуже вдячна організаторам табору!»

Батьки Петрухіной Вікторії: «Тренінги сподобалися дочці. Вона говорить про сейф, куди все ховає. Сказала, що спить уже з вимкненим світлом. Мабуть мені треба до вас теж! Проїзд був веселим і цікавим, дивно, але вже в поїзді малювали і розфарбовували картинки. В їдальні майже, як вдома, все смачно, особливо млинці з м’ясом і піца! Дуже насиченим був кожен день. А дискотеки …. Це супер! Найяскравіші враження – екскурсії! Дуже сподобалось «Місто професій» і, звичайно ж, «Чистюля» (приз за саму чисту кімнату в загоні) і аукціон! Дуже задоволена всім!»

Батьки Таллахадзе Давида: «Тренінгами дитина дуже задоволена, сама вживана – дихальна техніка, а ще дуже сподобався «Термометр страху». Важливо, що діти були в хороших умовах проживання і чудово харчувалися. Син навчився кататися на сегвеї. У нього був дуже гарний вожатий, приділяв йому багато уваги і допомагав вирішувати конфлікти з хлопцями. Найяскравіші враження від екскурсій (особливо від оглядової по Києву), дуже сподобалось «Місто професій», батут і пляж. Величезна подяка за табір!»

Батьки Перепелиці Карини: «Дочка говорила про тренінг, прожужжала всі вуха якимось уявним другом (техніка «Уявний помічник»). Я розумію, що з дитиною щось сталося і вона стала спокійнішою. Прекрасна вожата, завжди поруч, просто супер! Дуже багато вражень від екскурсій, сподобався батут. Я дуже щаслива, що дитина побувала в такому цікавому і корисному таборі. До сих пір я не знала, що таке буває. Дякуємо!»

Батьки Ліщенко Єгора: «Сину сподобався тренінг, особливо слухова і дихальна техніки. Медик і вожатий проявили батьківську турботу про здоров’я моєї дитини. Дуже уважний вожатий, стежив за Єгоркою, як тато. Від організації дозвілля я в захваті! Мій хлопчик любить танцювати, а дискотеки були через день! А крім цього і екскурсії, і спорт, і футболки малювали… Величезна подяка організаторам програми, що так турбувались про наших діток!»

Батьки Корочкова В’ячеслава: «На тренінгу сподобалась гра «Людина і страх», коли діти вчилися дивитись в обличчя своїм страхам. Проїзд організований чудово, гарно, що подбали в вагоні про дітей на другій полиці. Були ремені! Дуже оперативно включилася медсестра під час хвороби дитини, вожатий сидів практично всю ніч! Найяскравіше враження «Місто професій», екскурсія на завод Кока-коли, зарядка і дискотеки! Я дуже вдячна за індивідуальний підхід до дитини!»

Батьки Дубова Діми: «Тренінги дали нові знання і впевненість. Син перестав боятися грози. Сподобалась дихальна техніка, яку вже в таборі застосовував. Розповідав про техніки «Екран» і «Сейф». Я дуже рада, що дитина стала спокійнішою. Він задоволений екскурсіями, іграми, спортивними заходами, сподобався аукціон… Найцінніше це те, що він бачив постійну підтримку».

Батьки Гороженко Віталіка: «Радощам немає меж! На тренінгу була корисною техніка дихання і на розслаблення м’язів. Задоволені організацією проїзду, проживання та харчування дітей. Дуже сподобалась «Арт-дача», виступи, спорт, екскурсії, батут. Величезна подяка вам!»

Батьки Зірки Марії: «Дуже задоволена тренінгом. Улюблена техніка Маші «Безпечне місце». Так само подобаються дихальна і звукова техніки. Все організовано на найвищому рівні. Найяскравіше враження – екскурсія по Києву і, звичайно ж, МакДональдс! Окрема подяка вожатій! Я вдячна організаторам програми. Ви робите дуже важливу і потрібну роботу!»

Батьки Полянцевої Ані: «Спасибі за тренінги, у дівчинки улюблені техніки – «Безпечне місце», «Сейф» та «Уявний помічник». До Ані ставилися, як до власної дитини, спасибі! Дуже вразила екскурсія по Києву (розповідала про голодомор), поїздка на завод Кока-коли, МакДональдс і аукціон. Величезна подяка за зміну обстановки і психологічну допомогу. Анюта ожила. Напевно, і тренінг допоміг. І вожаті турботливі. Дякую за все!»

Батьки Кузьміної Мірри: «Тренінг дозволив дівчинці зрозуміти, що можна і не забороняти собі думати про страшне або неприємне. Вона навчилася дивитися страху в очі. Спасибі, про здоров’я дбали не тільки медики, а й вожата. Вожаті завжди були поруч, як батьки. Сподобався пляж. Найяскравіше враження – екскурсії по Києву, «Місто професій» та МакДональдс. Ми дуже вдячні організаторам табору за турботу про дитину, розваги і увагу».


  From Лагерь “Карамель”. Экскурсия по Киеву. Posted by БФ “Надія по всьому світові” on 6/17/2018 (61 items)

  Generated by Facebook Photo Fetcher 2

  Contact Us

  We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

  Not readable? Change text. captcha txt

  Start typing and press Enter to search