В грудні в рамках проекту «Рука допомоги Україні» відбулись супервізії занять програми «Діти і війна. Техніки зцілення» в школі №3 міста Покровськ Донецької області. Тренери Вікторія Антонова, Валентина Зінчук, Наталія Бережко і Яна Степура проводять тут дві дитячі групи (для молодших школярів та підлітків), а також групу для батьків. Колег приїхали підтримати Ірина та Олексій Сухови з Києва.

Розмірковуючи на заняттях над темою травматичних подій, які трапляються в житті кожної людини, діти розповідали багато історій, пов’язаних з втратою близьких, будинків, домашніх тварин. Адже навіть до своїх домашніх улюбленців вони прив’язуються дуже міцно, люблять їх, як членів сім’ї, і тому дуже сильно й емоційно переживають їх втрату або смерть. Багато почуттів і емоцій в учасників груп викликали і практичні вправи. Виконуючи їх, діти сміялись, сумували, дивувались, іноді відчували страх. Особливо складною для них була побудова сходів до свого страху. Адже це так страшно – наблизитись навіть на один маленький крок до нагадування про щось жахливе. Але вони впорались! Діти вивчили багато технік, попрактикувались в сміливості і тепер готові розширити межі свого життя.

Надихаючою була і завершальна зустріч для батьків. Татусі та матусі висловлювали тренерам багато слів подяки за турботу про дітей, їх мудрість і професіоналізм. Особливо важливою перемогою, яку відзначили всі батьки, стала зміна однієї дівчинки, яка до сих пір майже завжди мовчала в школі і розмовляла тільки зі своєю мамою. А під час четвертого заняття за програмою «Діти і війна» вона при всіх сказала свої перші слова і кілька фраз. І допомогли в цьому унікальна атмосфера довіри і прийняття в групі, і, звичайно ж, солодкий чай зі смаколиками.

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search