8 червня в Виноградарському лісі відбувся командний тренінг «Прорив», організований БФ «Надія по всьому світові» для волонтерів Фонду. З одного боку, це ігрова форма дозвілля, бонус наприкінці навчального року для близько 100 волонтерів, які трудилися в дитячих будинках, інтернатах для інвалідів і пансіонатах для престарілих. З іншого боку, це тимбілдинг (побудова команди), спрямований на формування злагодженості, довіри та ефективності в команді. Учасники вчилися чесно оцінювати свої сили, мотивацію, свої особисті зусилля, які вони готові докласти для вирішення загального завдання, знаходили і розуміли свої внутрішні страхи, які заважають їм працювати в команді і розвиватися разом з нею.
Спільні зусилля, що докладаються до якоїсь справи, завжди набагато продуктивніші. Магія і сила команди виражена в терміні «синергізм», похідному від грецького «синергос» – спільна робота. Існують позитивний і негативний синергізм. Сутність позитивного синергізму полягає у фразі: «Ціле більше суми його окремих частин». Відповідно, при негативному синергізмі ціле менше суми його окремих частин.
Негативний синергізм чітко видно в грі спортивної команди, де гравці ігнорують своїх товаришів, самостійно намагаючись здійснити прориви, або коли два-три гравці спізнюються на свою половину поля і залишають одного гравця проти трьох. Команди з негативним синергізмом, як правило, зазнають поразки, в той час як для переможців завжди характерний позитивний синергізм.
Ось перелік характеристик, притаманних успішним командам з позитивним синергізмом:
1. У кожного члена команди є відчуття спільної мети, кожен член команди готовий працювати над її досягненням.
2. Команда знає, у кого з її членів які здібності і знання, і використовує їх за необхідністю. Команда з готовністю підпорядковується і визнає повноваження тих, чиї знання та кваліфікація важливі для виконання безпосереднього завдання.
3. До членів команди ставлення рівне і працюють вони на рівних.
4. Енергія команди спрямована на вирішення проблем, а не на з’ясування відносин і конкуренцію.
5. Заохочуються різні думки і вільний обмін ними.
6. Для того, щоб заохотити творчість і здатність брати ризик на себе, помилки розглядаються як можливість навчитися чогось, а не як привід для покарання.
7. Члени команди особисто для себе встановлюють високі критерії роботи і заохочують один одного досягати мети проекту.
8. Члени команди вважають її невід’ємною частиною себе і важливим джерелом як професійного, так і особистісного розвитку.
9. Успішні команди пов’язані спільною метою, довіряють один одному і мають високий ступінь співробітництва. Вони стають першими, створюють нові продукти, перевершують очікування.
Відмінного літнього відпочинку вам, дорогі наші волонтери, і нових звершень в наступному навчальному році!
From Ежегодный командообразующий тренинг для волонтеров “Прорыв” -2013. Posted by БФ “Надія по всьому світові” on 6/14/2013 (167 items)
Generated by Facebook Photo Fetcher 2