8 червня в Виноградарському лісі відбувся командний тренінг «Прорив», організований БФ «Надія по всьому світові» для волонтерів Фонду. З одного боку, це ігрова форма дозвілля, бонус наприкінці навчального року для близько 100 волонтерів, які трудилися в дитячих будинках, інтернатах для інвалідів і пансіонатах для престарілих. З іншого боку, це тимбілдинг (побудова команди), спрямований на формування злагодженості, довіри та ефективності в команді. Учасники вчилися чесно оцінювати свої сили, мотивацію, свої особисті зусилля, які вони готові докласти для вирішення загального завдання, знаходили і розуміли свої внутрішні страхи, які заважають їм працювати в команді і розвиватися разом з нею.
Спільні зусилля, що докладаються до якоїсь справи, завжди набагато продуктивніші. Магія і сила команди виражена в терміні «синергізм», похідному від грецького «синергос» – спільна робота. Існують позитивний і негативний синергізм. Сутність позитивного синергізму полягає у фразі: «Ціле більше суми його окремих частин». Відповідно, при негативному синергізмі ціле менше суми його окремих частин.
Негативний синергізм чітко видно в грі спортивної команди, де гравці ігнорують своїх товаришів, самостійно намагаючись здійснити прориви, або коли два-три гравці спізнюються на свою половину поля і залишають одного гравця проти трьох. Команди з негативним синергізмом, як правило, зазнають поразки, в той час як для переможців завжди характерний позитивний синергізм.

Ось перелік характеристик, притаманних успішним командам з позитивним синергізмом:
1. У кожного члена команди є відчуття спільної мети, кожен член команди готовий працювати над її досягненням.
2. Команда знає, у кого з її членів які здібності і знання, і використовує їх за необхідністю. Команда з готовністю підпорядковується і визнає повноваження тих, чиї знання та кваліфікація важливі для виконання безпосереднього завдання.
3. До членів команди ставлення рівне і працюють вони на рівних.
4. Енергія команди спрямована на вирішення проблем, а не на з’ясування відносин і конкуренцію.
5. Заохочуються різні думки і вільний обмін ними.
6. Для того, щоб заохотити творчість і здатність брати ризик на себе, помилки розглядаються як можливість навчитися чогось, а не як привід для покарання.
7. Члени команди особисто для себе встановлюють високі критерії роботи і заохочують один одного досягати мети проекту.
8. Члени команди вважають її невід’ємною частиною себе і важливим джерелом як професійного, так і особистісного розвитку.
9. Успішні команди пов’язані спільною метою, довіряють один одному і мають високий ступінь співробітництва. Вони стають першими, створюють нові продукти, перевершують очікування.

Відмінного літнього відпочинку вам, дорогі наші волонтери, і нових звершень в наступному навчальному році!

From Ежегодный командообразующий тренинг для волонтеров “Прорыв” -2013. Posted by БФ “Надія по всьому світові” on 6/14/2013 (167 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search