09-11 вересня 2021 року БФ «Надія по всьому світові» провів заключну конференцію проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» для учасників та учасниць з Донецької та Луганської областей. Конференція на тему «Долання травми війни. Ментальне здоров’я та реабілітаційні послуги» відбулася у мальовничому селі Яблуниця у Карпатах.
Захід розпочався у теплій та дружній атмосфері. Офіційну частину конференції відкрила Ірина Сухова доповіддю “Програма діти та війна. Досвід та інновації в Україні та світі”. Далі Оксана Наконечна, Голова правління «Асоціації EMDR Україна – фахового об’єднання зі спеціальної травматерапії», говорила з учасниками та учасницями про травматичні події та їхній вплив на людину, види травми, як і коли EMDR терапія може сприяти зціленню та відновленню. Тетяна Обоянська, тренерка, регіональна координаторка проєкту «Рука допомоги Україні» в Луганській області, розповідала про «Арт-технології у подоланні психотравми. Пісочна терапія Expressive Sandwork», а Валентина Кожушко ділилася досвідом роботи та розповідала про діяльність Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА в м. Покровськ.
Конференція продовжилася у форматі п’яти майстер-класів, з яких учасники та учасниці могли відвідати два, які зацікавили їх найбільше. Оксана Наконечна провела майстер-клас «Техніка «Обійми метелика» в індивідуальній та груповій роботі»; група опановувала техніку і практикувала на собі, навчаючись долати страхи. В роботу брали власний травматичний досвід, інтенсивність якого знижували за допомогою техніки. Насиченим та глибоким вийшов майстер-клас Валентини Кожушко «Арт-терапія психотравми за допомогою техніки «Триптих». Використання арт-технології для створення внутрішнього безпечного простору, відновлення ресурсів та м’якого поринання в травматичний досвід надало учасникам можливість без внутрішнього опору перетворити важкі та складні ситуації в певні метафори зцілення.
Вікторія Антонова провела майстер-клас «Застосування LEGO-технологій для полегшення емоційного стану в умовах довготривалого стресу». Учасники працювали над індивідуальними проектами і конструювали спільний, дізнавалися про можливості використання LEGO в різних форматах, робили LEGO-зарядку. Група, яка працювала з Тетяною Обоянською, знайомилася з вправами, які можна виконувати, використовуючи метафоричні асоціативні карти. Майстер-клас «Використання МАК для відновлення особистості в умовах сильного стресу» надав багато корисних практичних інструментів для справляння зі стресом, позитивного та оптимістичного налаштування, емоційного та психологічного відновлення. Олена Божор провела майстер-клас «Внутрішній герой. Трансформаційна техніка. Казкотерапія». Учасники та учасниці навчалися розкриватися, розуміти та приймати себе такими, якими вони є.
Останній день конференції “Долання травми війни. Ментальне здоров’я та реабілітаційні послуги” розпочався із доповіді “Мотиваційний сегмент у роботі психолога з травмою”, яку зробила тренерка проєкту «Рука допомоги Україні» Наталія Подоляк. Говорили про те, що мотивує і надихає психологів до роботи, про страхи і переживання, а також кроки, які можна робити для того, щоб розвиватися у професії.
Разом із фасилітаторкою та психологом Іриною Гнєзділовою занурилися у дослідження поколінь, особливостей та відмінностей між ними. Доповідь на тему “Особливості спілкування з поколінням міленіалів” дала багато цікавих інсайтів учасникам та учасницям конференції, а також можливість згадати себе у дитинстві та впізнати в описаних типажах підлітків та дітей, з якими працюємо, отримати корисні поради про взаємодію та співпрацю з ними.
Під час урочистого закриття конференції учасники та учасниці отримали сертифікати про участь у конференції, а також сертифікат тренера/тренерки, який дає можливість проводити терапевтичні заняття за програмою «Діти і війна». Також усі учасники отримали у подарунок набори книжок на тему роботи із травмою, які, сподіваємося, стануть корисними для роботи та професійного зростання.
Захід проведено в рамках проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки», який фінансується в рамках Програми розвитку співпраці та сприяння демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

***
Метою проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» є сприяння покращенню ментального здоров’я та якості реабілітаційних послуг, які надаються у Донецькій та Луганській областях дітям, травмованим війною, шляхом знайомства та навчання програми психологічної підтримки для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів. Ми прагнемо посилити компетенції спеціалістів у сфері ментального здоров’я та надання реабілітаційних послуги дітям, а також підвищити рівень доступу до можливостей розвитку у цій сфері для спеціалістів в Донецькій та Луганській областях.
Проєкт є продовженням попередніх ініціатив БФ «Надія по всьому світові», які включали реалізацію проєкту «Рука допомоги Україні» проведення тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» та надання супервізії для фахівців, які працюють з внутрішньо переселеними особами з Криму, Донецької та Луганської областей, проведення терапевтичних занять для дітей, травмованих війною. Протягом 2016-2018 років ми провели навчання за методикою «Діти і війна» у 24 областях України; у 2019-2020 роках сфокусували свої зусилля і працювали з тими, хто проживає і працює у «червоній» зоні воєнних дій у Донецькій та Луганській областях.
Серед інших донорів проєкту «Рука допомоги Україні» у 2016-2020 роках – благодійні організації HOPE worldwide (США), HOPE worldwide Canada (Канада), Ukrainian Credit Union (Канада), HOPE worldwide Switzerland (Швейцарія). Постійний партнер проєкту – Український інститут когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів).

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search