3-5 травня 2023 року тренери проєкту «Рука допомоги Україні» взяли участь у спеціалізованому онлайн-тренінгу «Діти й горе: опанування життєвих навичок», що відбувся в рамках програми розвитку та підвищення кваліфікації у співпраці з фондом «Діти та війна» за підтримки канадських партнерів. Навчальний захід провели міжнародні тренери Девід Трікі та Мелінда Едвардс.

Цей тренінг сфокусований на навчанні тренерів, що вже працюють з дітьми та дорослими, які пережили травматичний досвід, пов’язаний з війною в Україні, допомогти їм впоратися з горем втрати близьких людей. Чимало дітей і дорослих зараз переживають втрату близьких через війну проти України, багато з них стали свідками смерті. Тренінг, а також спеціально розроблений посібник, пропонує навички, які допомагають впоратися з травматичними реакціями після втрати близьких.

Травма, пов’язана із втратою, зазвичай включає такі інтрузивні думки та відчуття, як погані спогади, кошмари та флешбеки, пов’язані зі смертю. Вони часто перешкоджають нормальному процесу горювання і є настільки болісними, що діти намагаються їх уникати. За допомогою посібника «Діти й горе: опанування життєвих навичок» та однойменного тренінгу, діти й дорослі можуть отримати навички контролю над цими спогадами, а також навчитися розслабляти напружене тіло та позбавлятися від смутку, який вони відчувають у своєму тілі. Крім того, вони опанують навички боротьби з неприємними надокучливими реакціями та навички, які можуть з плином часу допомогти їм впоратися із втратою. Особливо ефективно проводити терапевтичні заняття в невеликих групах, де панує атмосфера довіри та емпатії. Це дозволяє дітям побачити, що їхні реакції на горе є поширеним явищем, а використання групових методів забезпечує взаємну підтримку.

Відгуки тренерів-учасників:

В’ячеслав:
Загалом, нова програма як прорив у дизайні (як вона збудована), сучасних термінах і оформленні. Важливо, що з’явилася робота з ідентифікацій емоцій і їх регуляції. На мій погляд, дуже важливий інструмент для українців у цей час. Також було приємно побачитися і познайомитися з колегами ближче, почути досвід теж дуже цінно.

Олена:
Я безмежно вдячна за запрошення і можливість взяти участь у такому грунтовному навчанні. Дійсно, програма перегукується з програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення», за якою ми працюємо у проєкті. Проте вона інша. Сподіваюсь, мій особистий досвід стане у нагоді в опануванні вже нової програми. Було класно на інтерактиві. Дуже цінно, що нас не тільки вчать, а й у нас навчаються. Чекаю на можливість практичного застосування знань.

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search