03-05 квітня 2021 року у Лисичанську відбувся триденний тренінг «Діти і війна. Навчання технік зцілення» в рамках реалізації проєкту– «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки». У тренінгу взяли участь 18 психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів, які працюють в Лисичанську, Сєвєродонецьку, Старобільську, Калмиківці, Золотому і Новопскові Луганської. Тренінг є другим навчальним заходом проєкту, який залучить до навчання і практики 54 учасника та учасниці з березня по вересень 2021 року.

Учасники разом із командою тренерів проєкту, Іриною Суховою, Наталією Подоляк і Оленою Божор, говорили про природні реакції на стресові травматичні ситуації і як запобігати розвитку симптомів ПТСР і депресії у дітей, які пережили війну, навчалися технік психологічної саморегуляції та методів розслаблення. Практичні вправи під час тренінгу дають можливість краще розуміти як діють ті чи інші техніки і як ефективно використовувати їх у роботі з дітьми. В рамках Проєкту учасники, які після навчання будуть проводити практичні заняття з дітьми та батьками, отримають супервізійну та методологічну підтримку протягом періоду реалізації проєкту.

Метою проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» є сприяння покращенню ментального здоров’я та якості реабілітаційних послуг, які надаються у Донецькій та Луганській областях дітям, травмованим війною, шляхом знайомства та навчання програми психологічної підтримки для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів. Ми прагнемо посилити компетенції спеціалістів у сфері ментального здоров’я та надання реабілітаційних послуги дітям, а також підвищити рівень доступу до можливостей розвитку у цій сфері для спеціалістів в Донецькій та Луганській областях. Проєкт фінансується в рамках Програми розвитку співпраці та сприяння демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

***
Проєкт є продовженням попередніх ініціатив БФ «Надія по всьому світові», які включали реалізацію проєкту «Рука допомоги Україні» проведення тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» та надання супервізії для фахівців, які працюють з внутрішньо переселеними особами з Криму, Донецької та Луганської областей, проведення терапевтичних занять для дітей, травмованих війною. Протягом 2016-2018 років ми провели навчання за методикою «Діти і війна» у 24 областях України; у 2019-2020 роках сфокусували свої зусилля і працювали з тими, хто проживає і працює у «червоній» зоні воєнних дій у Донецькій та Луганській областях.

Серед інших донорів проєкту «Рука допомоги Україні» у 2016-2020 роках – благодійні організації HOPE worldwide (США), HOPE worldwide Canada (Канада), Ukrainian Credit Union (Канада), HOPE worldwide Switzerland (Швейцарія). Постійний партнер проєкту – Український інститут когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів).

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search