Влітку 2022 р. Благодійний фонд «Надія по всьому світові» долучився до організації відпочинку дітей, травмованих війною, спільно з партнерами: тренінговим проєктом «Карамель» (смт. Воловець, Закарпатська обл.), психологічним табором «Я да Вінчі» (смт. Делятин, Івано-Франківська обл.) та табором «GALA CAMP» (м. Кам’янець-Подільський, Хмельницької обл.). Фундація надала фінансову допомогу, завдяки якій 24 дитини отримали можливість відвідати літній табір.

В таборах було чимало розваг – квести, ігри, дискотеки. Діти отримали багато нових вражень від природи Карпат та екскурсій. Вони навчалися, розвивали свої творчі здібності, вчились взаємодіяти в команді, дружили, грали та сміялись.

Програму відпочинку доповнювала терапевтична програма «Діти та війна. Навчання технік зцілення», яку проводили психологи проєкту «Рука допомоги Україні» для всіх дітей табору. На групових терапевтичних сесіях з психологами маленькі українці мали змогу поділитися своїми особистими історіями війни та навчитися технікам зцілення, щоб впоратись із цим складним життєвим досвідом.

Загалом в рамках проєкту «Рука допомоги Україні» разом з психологами фонду «Надія по всьому світові» заняття за програмою «Діти та війна» в цих таборах пройшли 220 дітей. Колектив фонду висловлює щиру подяку керівникам всіх трьох таборів за плідну співпрацю, чудову організацію дитячого відпочинку і особливо за небайдужість, любов та піклування про дітей в цей нелегкий воєнний час.

Відгуки деяких дітей та батьків:

«Ранком 24 лютого я прокинулася від вибухів. Тоді я ще не знала, що це спрацювала ППО. І мама не знала, вона прийшла мене будити. Але ми зрозуміли, що почалась війна. Перші 11 днів ми провели в підвалі у своїх знайомих в Київській області. Було складно, іноді не було можливості навіть вийти поїсти. Потім батько сказав, що по вулицях їздять танки та почались вуличні бої, і ми вирішили поїхати в село до родичів маминої подруги на Закарпатті. У мене була істерика, бо я ніколи не жила в селі. Але ми вимушені були залишитись там на три місяці. Потім ми повернулись до Києва. На жаль, там нікого з знайомих не було, але мені було дуже добре, бо я нарешті опинилась вдома. Через деякий час я зрозуміла, що ніяк не можу звикнути до постійних звуків сирен, тому попросила маму відправити мене в табір, щоб відволіктися. В таборі на заняттях «Діти та війна. Навчання технік зцілення» нас навчили багатьох технік – як контролювати свої емоції та думки, як боротися з кошмарами і як взагалі заспокоюватись. Особливо сподобалась тема «Гігієни сну» та техніка дихання. Після занять я стала спокійнішою і тепер знаю, що мені робити, коли у мене погані емоції». Олена (Київ)

«Війна принесла в моє життя біль, бо вона лишила мене друзів та рідних. Коли почалась війна, я спав і навіть не відразу зрозумів, що відбувається. Спочатку ми залишались з сім’єю в Харкові, але через пів місяця поїхали в Кам’янець-Подільський. Після всього цього я довго не міг розслабитися. В таборі на заняттях «Діти та війна. Навчання технік зцілення» мені сподобалась техніка «Екран», я навчився відволікатися від реальності, навчився бути самим собою. Я мрію повернутися в свій Харків – своє рідне місто. Мені без нього сумно, я не можу думати про щось інше. І ще я хочу, щоб війна закінчилася, я хочу, щоб наступив мир». Кирило (Харків)

«З початком війни я втратила можливість спілкуватися з рідними. Я відчувала подавлення, мені було важко усвідомлювати, що колишнього життя вже ніколи не буде. На заняттях «Діти та війна. Навчання технік зцілення» ми працювали з нав’язливими думками, вчились контролювати свої емоції. Мені сподобалась вправа «Екран», коли ми «виключали» та «перемотували» травматичні події. Хочеться хоча б один день погуляти рідним містом та провести час з рідними. Якби я була чарівницею, то закінчила б цю війну». Ліза (Харків)

«Дякую всім причетним до табору «Я да Вінчі»! Дочка проходила тренінг «Діти та війна. Навчання технік зцілення»! Завдяки технікам вона врегулювала свій сон, тепер спить спокійно, не прокидається, їй перестали снитися жахіття! Вдячна за вашу роботу!» Мама Христина (Маріуполь).

«Я мама підлітка, який побував на зміні табору «Я да Вінчі» та пройшов програму «Діти та війна. Навчання технік зцілення»! Вдячна всім організаторам та спеціалістам! Син став більш спокійним, почав ділитися своїми переживаннями, до цього мовчав і все носив у собі! Дякую». Мама Соломія (Маріуполь).

«З великою вдячністю до Фонду за турботу про дітей і можливість відпочинку в таборі «Карамель» в Карпатах! Окрема вдячність психологами, що працювали з дітьми за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». В наш воєнний час вони змогли відволікти та розслабити дітей, знявши напругу. Таких чудових вражень ми навіть не очікували. Дуже сподобалися та запам’ятаються на все життя підкорення гори та ночівля в палатках, розмови та співи біля багаття, турніри з волейболу та екскурсія до Синевиру. Ще раз дякуємо БФ «Надії по всьому світові» за чудовий відпочинок та оздоровлення дітей, як фізичне, так і психологічне! Бажаємо процвітання та наснаги! Слава Україні!» Родина Дрогіних.

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search