5-7 листопаду 2018 року в Покровську Донецької області відбувся навчальний тренінг за методикою «Діти та війна. Техніки зцілення». Захід організовано в рамках проекту «Рука допомоги Україні» у партнерстві з Центром психосоціальної реабілітації Національного університету Києво-Могилянська Академія в місті Покровськ Донецької області. Двадцять учасників програми – шкільні психологи та соціальні педагоги з Покровська та Мірнограда, а також психологи Центру психосоціальної реабілітації. Фахівці вивчали теоретичну інформацію про психологічну травму, втрати, ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), навчалися практичним технікам і методикам, що допомагають на щоденному рівні справлятися з наслідками травматичних подій – нав’язливими спогадами, стресом, страхами і нічними кошмарами. В умовах нинішнього військового конфлікту на сході України це дуже актуальна тема. Навчені фахівці зможуть поділитися набутими знаннями з дітьми та їх батьками, які проживають в Донецькій області, навчать їх технікам самодопомоги. Незважаючи на складну тему, загальна атмосфера тренінгу в ці три дні зігрівала: було багато підтримуючого спілкування, чаювання, веселі ігри для “перезавантаження” і позитивного настрою.
Особлива подяка тренерам програми – Ірині Суховій, Наталії Подоляк та Олені Божор – за Вашу працю, небайдужі серця і безцінний досвід, а також Олексію Сухову – за гумор, фотографії та “смаколики” до чаю!
Відгуки учасників:
Валентина Зінчук: «Тема максимально актуальна, тому що щодня стикаюся з людьми, які проживають травму, і вважаю деякі моменти особистого досвіду недостатньо опрацьованими. Тому найбільш корисними стали чітка структура програми і опрацювання всіх вправ на собі. Сподобався інструментарій програми, доступність. Величезна вдячність професійній команді тренерів! Було комфортно, тепло, добре. Дуже рада новині про можливість супервізій з нами, як з тренерами».
Ліана Геліх: «Тема семінару для мене дуже актуальна, тому що основною тематикою клієнтів є травматичні спогади, стрес, ПТСР. Також я і мої близькі проживаємо поблизу лінії розмежування, і ми також піддаємося впливу негативних чинників, стрессоров, тому дуже важливо правильно обходитися зі своїми почуттями. Корисною була робота зі страхами і спогадами. Кожна вправа має свою родзинку. Все було на 5 з плюсом. Дякую за безпечну, теплу, комфортну атмосферу! Тренери дуже класні, відкриті, «прості», вони доповнювали один одного, працювали згуртованою командою. Дякую за якісний робочий матеріал і знання. Було чудово!»
Інна Булавіна: «Для мене тема семінару дуже актуальна. На жаль, ми живемо в безпосередній близькості до місць, де йдуть військові дії. У багатьох з нас на окупованій території живуть рідні та близькі, у мене – сестра та племінниці. Ми навчилися жити з травмою, але вона все одно отруює наше життя. Дуже здорово було дізнатися техніки та інструменти, які допоможуть позбутися від цього або хоча б знизять напругу, що теж дуже потрібно. Велике дякую, ви робите дуже добру справу!»
Ксенія Кочетова: «Актуально, корисно і необхідно на 100%. Корисним було все: алгоритм занять, робота з техніками, звернення до особистого досвіду, психологічний клімат групи, можливість стати активним учасником і опрацювати особисто свої внутрішні страхи. Дуже вдячна за програму, яка допомагає впоратися з психотравмуючим досвідом, і за «скарбничку» способів допомоги дітям в роботі з травмою. Ця методика – хороший інструмент, який можна реалізувати в стислі терміни».
Анна Бондарева: «Тема семінару для мене дуже актуальна. Іноді я боялася навіть думати про війну, її наслідки та травму. Тому найкориснішими особисто для мене стали відкриті розмови про травму, а також можливість опрацювати на практиці різні техніки. Тренери дуже круті! Відгук про тренінг найпозитивніший!»
Олена Піскунова: «Корисними були практичні опрацювання вправ, проживання відчуття «тут і зараз», можливість розібратися в собі, зрозуміти свої почуття, подивитися на роботу професіоналів, навчитися новому. Величезне дякую за спільну роботу, отримані знання, обмін досвідом!»
Generated by Facebook Photo Fetcher 2