5-7 листопаду 2018 року в Покровську Донецької області відбувся навчальний тренінг за методикою «Діти та війна. Техніки зцілення». Захід організовано в рамках проекту «Рука допомоги Україні» у партнерстві з Центром психосоціальної реабілітації Національного університету Києво-Могилянська Академія в місті Покровськ Донецької області. Двадцять учасників програми – шкільні психологи та соціальні педагоги з Покровська та Мірнограда, а також психологи Центру психосоціальної реабілітації. Фахівці вивчали теоретичну інформацію про психологічну травму, втрати, ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), навчалися практичним технікам і методикам, що допомагають на щоденному рівні справлятися з наслідками травматичних подій – нав’язливими спогадами, стресом, страхами і нічними кошмарами. В умовах нинішнього військового конфлікту на сході України це дуже актуальна тема. Навчені фахівці зможуть поділитися набутими знаннями з дітьми та їх батьками, які проживають в Донецькій області, навчать їх технікам самодопомоги. Незважаючи на складну тему, загальна атмосфера тренінгу в ці три дні зігрівала: було багато підтримуючого спілкування, чаювання, веселі ігри для “перезавантаження” і позитивного настрою.

Особлива подяка тренерам програми – Ірині Суховій, Наталії Подоляк та Олені Божор – за Вашу працю, небайдужі серця і безцінний досвід, а також Олексію Сухову – за гумор, фотографії та “смаколики” до чаю!

Відгуки учасників:

Валентина Зінчук: «Тема максимально актуальна, тому що щодня стикаюся з людьми, які проживають травму, і вважаю деякі моменти особистого досвіду недостатньо опрацьованими. Тому найбільш корисними стали чітка структура програми і опрацювання всіх вправ на собі. Сподобався інструментарій програми, доступність. Величезна вдячність професійній команді тренерів! Було комфортно, тепло, добре. Дуже рада новині про можливість супервізій з нами, як з тренерами».

Ліана Геліх: «Тема семінару для мене дуже актуальна, тому що основною тематикою клієнтів є травматичні спогади, стрес, ПТСР. Також я і мої близькі проживаємо поблизу лінії розмежування, і ми також піддаємося впливу негативних чинників, стрессоров, тому дуже важливо правильно обходитися зі своїми почуттями. Корисною була робота зі страхами і спогадами. Кожна вправа має свою родзинку. Все було на 5 з плюсом. Дякую за безпечну, теплу, комфортну атмосферу! Тренери дуже класні, відкриті, «прості», вони доповнювали один одного, працювали згуртованою командою. Дякую за якісний робочий матеріал і знання. Було чудово!»

Інна Булавіна: «Для мене тема семінару дуже актуальна. На жаль, ми живемо в безпосередній близькості до місць, де йдуть військові дії. У багатьох з нас на окупованій території живуть рідні та близькі, у мене – сестра та племінниці. Ми навчилися жити з травмою, але вона все одно отруює наше життя. Дуже здорово було дізнатися техніки та інструменти, які допоможуть позбутися від цього або хоча б знизять напругу, що теж дуже потрібно. Велике дякую, ви робите дуже добру справу!»

Ксенія Кочетова: «Актуально, корисно і необхідно на 100%. Корисним було все: алгоритм занять, робота з техніками, звернення до особистого досвіду, психологічний клімат групи, можливість стати активним учасником і опрацювати особисто свої внутрішні страхи. Дуже вдячна за програму, яка допомагає впоратися з психотравмуючим досвідом, і за «скарбничку» способів допомоги дітям в роботі з травмою. Ця методика – хороший інструмент, який можна реалізувати в стислі терміни».

Анна Бондарева: «Тема семінару для мене дуже актуальна. Іноді я боялася навіть думати про війну, її наслідки та травму. Тому найкориснішими особисто для мене стали відкриті розмови про травму, а також можливість опрацювати на практиці різні техніки. Тренери дуже круті! Відгук про тренінг найпозитивніший!»

Олена Піскунова: «Корисними були практичні опрацювання вправ, проживання відчуття «тут і зараз», можливість розібратися в собі, зрозуміти свої почуття, подивитися на роботу професіоналів, навчитися новому. Величезне дякую за спільну роботу, отримані знання, обмін досвідом!»

 

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search