4-6 жовтня в рамках проекту «Рука допомоги Україні» в Рубіжному Луганської області відбувся тренінг за програмою «Діти та війна. Техніки зцілення». 16 шкільних психологів і соціальних педагогів з Рубіжного та Сєвєродонецьку навчалися у тренерів, які приїхали з Києва – Ірини Сухової, Наталії Подоляк, Олени Божор. Учасники активно обговорювали матеріал, ділилися своїми історіями і своїм болем. Вони розповіли, що багато мешканців їхнього регіону не хочуть говорити про війну на сході України і пов’язаних з нею подіями, що ця тема табуйована, але не пережита і «продовжує боліти» в серцях дітей та дорослих. Тому фахівці впевнені, що зараз саме час почати говорити про війну і запропонувати техніки самодопомоги програми «Діти та війна» тим, хто цього дійсно потребує.

Відгуки учасників:
Ярослава Танцюра, психолог, школа №16 (Сєвєродонецьк): «Тема семінару була дуже актуальна. У школі, де я працюю, є діти, у яких є страхи. Ці страхи сильніші за них. Отриманий матеріал допоможе надати якісну допомогу таким дітям. Багато дітей та їх батьків пережили травмуючі ситуації і не хочуть про них думати, уникають місць, що нагадують про це, і не хочуть про це говорити. Цей тренінг допоможе їм відкритися і зрозуміти, що вони не одні. Найкорисніше: практичні техніки на розслаблення, дихання, для роботи зі снами і спогадами («телевізор», «сейф» та ін.). Всього було досить. Дуже інформативний, інтенсивний, емоційний, класний, корисний тренінг. Порадила б його пройти всім фахівцям, які працюють з людьми».

Ольга Бєлічкіна, психолог/соціальний педагог, школа №17 (Сєвєродонецьк): «Тема семінару дуже актуальна, тому що я працюю з дітьми різних категорій. Корисним було все, але особливо робота зі страхами в техніці «Драбина». Дякую тренерам за професіоналізм, доброзичливість. Семінар дуже потрібний!»

Вікторія Тихонова, психолог, школа №5 (Сєвєродонецьк): «Тема актуальна, оскільки я проживаю в регіоні, де відбувались військові події. Корисні техніки роботи з травматичними подіями (малювання, вправа на напругу-розслаблення, групова робота). Не вистачило часу поки що осмислити всю інформацію. Семінар залишив приємні враження. Сподобалась подача інформації, приклади з досвіду тренерів, ігри».

Юлія Ляповка, психолог, школа №3 (Рубіжне): «Тема актуальна, тому що багато з того, що прожите нами, сидить всередині, як стиснута пружина. Потрібно в першу чергу допомогти собі, що ми і робили протягом 3-х днів з нашими тренерами. Тепер можна працювати з дітьми і їх батьками. У всіх є страхи і травмуючі спогади – у деяких в шафах, а у когось на порозі. Потрібно допомогти!!! І ця допомога викладена в методичці! Вірю, що вона працює. Найкорисніше – це знання, емоційна комфортність, відкритість. Знання + Вправи склали у мене ясну картину в роботі з ПТСР. Трохи не вистачило пояснення (розжовування) інформації про роботу з батьками. Саме так, як ми пропрацювали це з дітьми. А взагалі семінар пройшов на оцінку 10 за 10-бальною шкалою емоцій! 10 – кращий бал. Адже те, що потрібно в роботі – це здоровий і розвинений емоційний інтелект. Дуже дякую фонду за організацію таких навчальних курсів. І окрема подяка тренерам за те, що вони приділяють час для допомоги людям!»

Олена Безручко, психолог, Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю (Рубіжне): «Тема семінару актуальна, особливо для нашого міста і регіону. Велика кількість людей дорослих і дітей пережили несприятливі (страшні) епізоди, періоди життя. Ці люди потребують допомоги, яку я в змозі зараз дати. Інформація структурована, техніки реально працюють, перевірено на собі. Цікавим був саме такий формат, що техніки можна було «приміряти на себе». Все було ідеально. Знання і форма подачі їх тренерами – супер. Всім дякую. Всіх люблю. Сподіваюсь на допомогу в роботі при необхідності».

Лариса Поливана, психолог, школа №9 (Рубіжне): «Тема актуальна – тривога, страхи, травма, на жаль, супроводжують завжди всіх людей будь-якого віку. Хтось бореться, хтось ховає це в собі. Наше завдання – продовжувати допомагати всім, продовжувати розпочату вами потрібну справу… Було корисним навчитися користуватись інструментами, складеними в свою уявну скриньку. Але хотілося б присвятити тренінгу більшу кількість днів. В цілому інформативно! Настрій чудовий! До нових зустрічей!»

Ірина Маковченко, психолог (Рубіжне): «Сподобалась структурованість програми і висока якість подачі матеріалу. Вистачило всього. Щиро дякую. В результаті є повне розуміння, як працювати з програмою, і бажання допомагати іншим».

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search