21-22 вересня відбувся щорічний семінар для волонтерів Благодійного фонду «Надія по всьому світові». На цей раз знову в нашому улюбленому місці – в світлому і просторому залі в Ірпені, в оточенні пахучих сосен, чистого заміського повітря, легкої осінньої прохолоди. Цього року захід відвідало понад 110 осіб. Крім киян навчатися приїхали волонтери з Київської області – Ірпеня, Броварів, Білогородки, Білої Церкви, а також з Харкова, Одеси, Вінниці, Дніпра, Івано-Франківська. Всі вони служать в різних дитячих інтернатах і будинках для людей похилого віку та з задоволенням в рамках нашої програми ділилися один з одним своїм досвідом, новими ідеями і, звичайно ж, цілющими і зворушливими історіями про тих, з ким вони спілкуються і кому дарують свою любов і серця.

Торішня тема семінару про конфлікти і їх вирішенні виявилася настільки актуальною, що навчатися і рухатися в цьому напрямку ми вирішили і цієї осені. У перший день тренінг під назвою «Мистецтво вирішення конфліктів» проводили Сергій Лукін, тренер, директор Центру підвищення кваліфікації держслужбовців при Київській держобладміністрації, і Наталя Гординя, тренер, кандидат психологічних наук, член Української психологічної асоціації. Фахівці говорили з волонтерами про типи конфліктних особистостей і вибір оптимального стилю поведінки в конфліктах. Кожен учасник зміг протестувати себе в конфліктних ситуаціях (як він найчастіше поводиться – як дитина, батько чи дорослий), побачити свої реакції зі стороони та попрактикувати запропоновані інструменти.

У другий день волонтери отримали духовну настанову від служителя Київської Церкви Христа Максима Дубовського, який нагадав про головну заповідь Нового завіту про любов один до одного і в рамках теми семінару надихнув бути кожного поблажливим і терплячим по відношенню до тих, хто поруч. Після цього волонтерів навчала психолог, мотиваційний спікер, директор Першої Дитячої Академії Марина Романенко, яка співпрацює з нашим фондом уже більше 10 років (!). Вона розповіла учасникам про 4 причини поганої поведінки дітей і 44 способи з ними не конфліктувати, а також відповіла на 444 питання (!) про конфлікти, з якими ми стикаємося в сім’ї, школі і на роботі.

Ну що ж, попрацювали активно і плодтворно і тренери, і учасники! Атмосфера нових знань, любові і підтримки, а також тепла підлога з підігрівом в залі і чаювання з солодощами в перервах зробили свою справу – «зігріли», наповнили ресурсом, перезавантажили і надихнули кожного на служіння в новому навчальному році! Побажаємо всім удачі і в добру путь!

Відгуки волонтерів:
Юлія Удовенко (Одеса): «Дуже вдячна за теплу атмосферу і обрану тему. Марина – це взагалі завжди просто величезне джерело усвідомлень, як краще і ефективніше працювати. Вдячна за частування і оплату участі для іногородніх. Забираю з собою розуміння про важливість тримати в фокусі уваги свої найголовніші цілі і мотивацію».

Тетяна Старцева (Бровари, Київська обл.): «Професійно подано матеріал Сергієм і Наталією щодо «вміння» конфліктувати і спілкуватися з поколінням Z. Марина відкрила другий рівень реагування на «незручних »людей. Вся ця інформація допомогла більше розібратися в собі і навчила по-іншому дивитися на людей навколо».

Влад Мальований (Київ): «Хороший семінар, але перший день був для мене не актуальний. Марина Романенко у другий день розкрила всі питання доступно, зрозуміло, все це може бути застосовано для мого життя в школі, вдома і в служінні в 15-му інтернаті!»

Тетяна Дзевульська (Ірпінь, Київська обл.): «Тема актуальна завжди, скільки б про неї не говорили. Сподобалося знайомство з новими техніками, навички поведінки в конфлікті, уміння вчасно йти від конфліктів. Дякую! Самоцінність замість самооцінки – для мене супер актуально!»

Марина Іваненко (Київ): «Нові пазлики знань стали в порожнечі».

Тетяна Грушко (Вінниця): «Марина дала дуже практичний і конкретний урок. Є з чим працювати. Дякую! І завжди приємно бачити нових спікерів!»

Олена Дубовська (Київ): «Дякую, було цікаво, пізнавально, багато інформації по темі, яка необхідна для служіння».

Ольга Терзян (Харків): «Супер! Дуже практично: зрозуміло, як визначити проблему і як на неї реагувати. Все з любов’ю до дітей і фокусом їм допомогти. Дякую!»

Світлана Шепель (Київ): «Дано конкретні поради, механізми і інструменти, як вирішувати або уникати конфліктів. А також поставлені акценти на головному – на розумінні (навіщо я волонтер, хто я в сім’ї), на любові. Тобто нам надали не просто інструменти, а основу світогляду».

Мілана Грушко (Вінниця): «Було багато корисного, багато думок. Приємно вчитися. Покоління Z буде змінюватись 🙂 »

Світлана Скріпцова (Київ): «Марина Романенко вогонь! Все дуже доступно і зрозуміло!»

Наталія Зубова (Київ): «Було дуже корисно не тільки для волонтерської роботи, а й особисто для мене. Дякую за організацію всього: доставка до місця, стіл, спікери, служба. Вся обстановка була робочою і теплою. Велике дякую!»

Світлана Савицька (Київ): «Вдячна за атмосферу, цінно розуміти, що робиш щось не один. Тренінги Сергія, Наталі і Марини дуже інформативні, корисні у волонтерській практиці і в житті. Все актуально і легко для сприйняття. Дуже смачні обіди! Дякую за все 🙂 »

Сергій Рихлецький (Харків): «Дуже сподобалась тема Сергія Лукіна, почерпнув багато нового. Також виступ Максима Дубовського було дуже добре сприйнято».

Анна Макаренко (Вінниця): «Була можливість бути тільки на 2-му дні семінару. Інформація дуже цінна, подана просто і доступно. Повертатися до фокусу уваги. Любити. Дуже вдячна за організацію таких заходів».

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search