Влітку і восени 2020 р. Луганська область постраждала від лісових пожеж. Десятки селищ, сотні будинків згоріли повністю або частково, а вид з вікон дивом врятованих будинків нагадує кадри з фільмів-катастроф. Біда і втрати зломили людей, але також і об’єднали, адже сотні волонтерів відгукнулися на це горе своїми небайдужими серцями: приносили і привозили речі першої необхідності, запрошували до себе погостювати, перераховували гроші…
Сиротине – одне з таких постраждалих селищ, яке знаходиться в межах міста Сєвєродонецьку. Першого жовтня за одну ніч тут згоріли 170 будинків повністю та багато частково. 4 людини загинуло і сотні людей залишилися без даху над головою. Тисячі людей тепер живуть з кривавою раною на серці, панічним нічним страхом і їдкою образою, з тривогою за своє майбутнє і майбутнє своїх дітей. Пожежа сниться вночі і не зникає з пам’яті вдень, тому що згорілі будинки своїми чорними цеглинами щодня нагадують про трагедію.
На вулиці Шкільній селища Сиротине знаходиться школа – невелика і затишна, побудована з любов’ю. Серед її учнів – 45 дітей, чиї будинки постраждали від пожежі і хто втратив близьких. З тими, хто вчиться в молодших класах, психологи проекту «Рука допомоги Україні» протягом двох місяців проводять заняття за програмою «Діти та війна. Техніки зцілення ». Це допомагає дітям боротися зі своїми страхами, нічними кошмарами і нав’язливими спогадами. Вони вчаться говорити про свої почуття і контролювати болючи емоції. Це дуже нелегка праця – вислуховувати історії дітей, бачити їх малюнки пожежі і загиблих домашніх тваринок, тому тренери час від часу самі витирають сльози, але продовжують заняття. Вправи і техніки програми потроху заліковують рани, до цього додаються «лікувальні» обійми, підтримка групи, посмішки дітей, а також чудові подарунки від наших партнерів – рюкзачки з набором канцелярії для занять арт-терапією і з іншими приємними дрібницями. Нехай минуле залишається в минулому, дорогі діти та тренери, а майбутнє нехай буде світлим і щасливим!

Generated by Facebook Photo Fetcher 2

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search